Varem kuus korda ihaldusväärseima eurosarja tiitlini jõudnud AC Milan asus käesoleva hooaja Meistrite Liiga finaalkohtumist juhtima juba esimesel minutil, kui värava lõi Paolo Maldini.

Londoni Chelsea poolt Itaalia klubisse laenule antud Hernan Crespo lõi avapoolaja lõpus veel kaks väravat ja AC Milan võis vaheajale minna turvalises 3:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses vähendasid aga Steven Gerrard ja avapoolajal vahetusest mängu sekkunud Vladimir Smicer Liverpooli kaotusseisu kahe minuti vältel 2:3-le — Gerrard saatis Dida väravavõrku täpse pealöögi 54., Smicer suurepärase kauglöögi 56. minutil.

Veel neli minutid edasi ja Liverpool teenis Steven Gerrardi mahatõmbamise eest penalti. Xabi Alonso karistuslöögi suutis Dida küll enda ette tõrjuda, kuid esimesena oli pallil jaol Alonso ise ja seadis tabloole viiginumbrid 3:3. Rohkem väravaid normaalajal ei löödud.

Ka lisaajal ei suutnud kumbki meeskond väravani jõuda ja võitja selgitati penaltiseerias.

Penaltide löömist alustas AC Milan ja kohe tuli ka esimene eksimus — palli lõi üle värava Serginho. Liverpool vastas Dietmar Hamanni esituses täpse löögiga — 1:0. Milani teise lööja Andrea Pirlo soorituse Liverpooli puurivaht Jerzy Dudek tõrjus, Cisse oli täpne ja Liverpool juhtis juba 2:0.

Tomasson vähendas kolmanda lööjana Milani kaotusnumbrid 1:2-le, John Arne Riise ürituse Dida tõrjus — mõlemal meeskonnal jäi veel kaks lööki.

Kaka seadis jalule viigi 2:2, Smicer viis Liverpooli 3:2 ette, Andrei Ševtšenko löögi Dudek tõrjus ja Liverpool võitis penaltiseeria 3:2 ning krooniti Euroopa meistriteks.

Liverpool on alles teine klubi, kes on suutnud Euroopa ihaldusväärseima klubikarika enda valdusse saada, olles ise aasta varem koduliigas lõpetanud alles neljanda kohaga. Esimesena sai sellise teoga hakkama AC Milan kaks aastat tagasi.