Avageimis tänavuste Maailmaliiga tšempionitega vapralt ühte sammu astunud horvaadid olid isegi 24:22 ees, ent enda neli järjestikust eksimust röövisid neilt geimivõidu. Esmalt patustati servil, seejärel eksiti vastuvõtul, rünnati auti ja geimi lõpus fikseeriti Horvaatiale ülepall.

Teises geimis võttis Prantsusmaa kindlalt oma, kusjuures Horvaatia vastuvõtuprotsent oli 38 ja rünnaku oma 22! Maha löödi 23 tõstest vaid viis, kolm korda eksiti ja kuus üritust maandusid Prantsusmaa blokis. Kolmandas geimis võttis Horvaatia seisult 17:22 neli järjestikust punkti, ent rohkemaks neil püssirohtu ei jätkunud.

"Eestiga tuleb kindlasti raskem mäng"

Võitjate parimana tõi diagonaalründaja Antonin Rouzier 17 punkti, Maailmaliiga kõige kasulikumaks palluriks valitud Earvin N'Gapeth lisas kümme. "Tänane võit ei tulnud lihtsalt, kuigi nii võis näida, suutsime olulised punktid Horvaatiast paremini mängida. Homne mäng Eestiga tuleb kindlasti palju raskem, kuna Eestil on head mängijad - eriti need, keda tean ja kes mängivad Prantsusmaal," lausus ta Delfile.

Horvaatia resultatiivseim oli Igor Omrcen 14 punktiga.

A-alagrupi avamängus alistas eelmisel nädalal kolmel korral Eestiga mänginud Holland 3:1 (25:21, 25:17, 20:25, 25:18) Tšehhi. Madalmaade koondise enam kui kahe meetri pikkune sidemängija Nimir Abdel-Aziz tõi koguni kümme punkti. Rünnakul ei eksinud ta kuuest üritusest mitte ühelgi, lisaks kaks punkti bloki ja serviga. Johannes Bontjelt kuus blokipunkti, vahendab volley.ee.

C-alagrupis purustas Euroopa liiga tšempion Sloveenia 3:0 (25:12, 25:21, 25:17) Valgevene. Sloveenide vastuvõtt oli koguni 87 (!) protsenti ja suurepärane vastuvõtt 67 (!) protsenti. Valgevene rünnakuprotsent oli mängu peale aga väga nadi 30.

Iga alagrupi võitja pääseb otse veerandfinaali, teine ja kolmas meeskond jätkavad mänge 12 parema hulgas.