Võrkpalli EM-il Eesti unistuse täitnud Ukraina teekond sai veerandfinaalis otsa


Serblased (sinises) peatasid EM-il ukrainlaste imelise teekonna.
Serblased (sinises) peatasid EM-il ukrainlaste imelise teekonna.Foto: Virginia Mayo, AP/Scanpix

Tänavuse võrkpalli EM-i eel sai Eesti koondise leerist mitmel puhul kuulda, et aeg oleks esmakordselt veerandfinaali murda. Lõpuks jäi ülesanne pika puuga täitmata ning eestlased kaotasid alagrupis kõik viis matši. Turniiri eel eestlaste vastaseid vaadates tõdeti, et lisaks Montenegrole tuleks kindlasti alistada ka Ukraina. Lõpuks olid aga just ukrainlased selle turniiri ühed üllatajad, kes täitsid Eesti unistuse ehk murdsid veerandfinaali välja.

Seekordse EM-i suurimaks üllatajaks olnud Ukraina teekonna peatas lõpuks Serbia. Võit ei tulnud serblastele aga kergelt ning poolfinaali pääsemiseks oli neil vaja pingutada kõik viis geimi.

Serbia võidunumbriteks märgiti 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9).

Poolfinaalis ootab Serbiat ees Prantsusmaa, kes seljatas veerandfinaalis ootamatult kindlalt Itaalia. 1990-ndatel kolm MM-tiitlit järjest võitnud itaallased suutisd prantslastele väärilist vastupanu osutada ainult teises geimis. Prantsusmaa võitis lõpuks veerandfinaali 3:0 (25:16, 27:25, 25:14).

Serbia ja Prantsusmaa poolfinaal peetakse reedel Pariisis. Päev varem mängivad Ljubljanas toimuvas teises poolfinaalis Poola ja Sloveenia. Finaal peetakse pühapäeval Pariisis.