Võimas! Korvpallifestivalil Pärnus osales 108 võistkonda üle Eesti


Makro- ja Mikrokorvpalli festival
Makro- ja Mikrokorvpalli festivalFoto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel toimus Pärnus iga-aastane Makro- ja Mikrokorvpalli festival. Käesoleval aastal osales festivali kahel päeval kokku rekordilised 108 võistkonda üle kogu Eesti.

Lapsi, sünniaastaga 2003 ja hiljem tegi üritusel kaasa üle 400. Üksteiselt võeti mõõtu korvpallis ja teate- ning individuaalvõistlustel.

Festivalil toimus eraldi arvestus Makro- (sünd. 2003) ja Mikro-klassis (sünd. 2004) ning nii poistele kui ka tüdrukutele. Festivali võitjateks korvpallis krooniti poiste Makro-klassis Salva/Rock I (tr Olari Narits) ja tüdrukute samas vanuses BC Kalev (tr Maia Dorbek). Mikro-klassis võidutses poiste arvestuses BC Tarvas/Rakvere SK I (tr Märt Raam) ja tüdrukutest kohalik Pärnu SK I (tr Riinu Veber).

Makro poisid:
1. Salva/Rock I (tr Olari Narits)
2. TTÜ KK I (tr Arkko Pakkas)
3. BC Tarvas/Rakvere SK II (tr Ave Saksen)

Makro tüdrukud:
1. BC Kalev (tr Maia Dorbek)
2. Parksepa SK/Võru I (tr Udo Saidla)
3. Puiga APS (tr Meelis Reinberg)

Seotud lood:

Mikro poisid:
1. BC Tarvas/Rakvere SK I (tr Märt Raam)
2. SK RIM I (tr Reimo Luht)
3. Keila KK I (tr Tarmo Hein)

Mikro tüdrukud:
1. Pärnu SK I (tr Riinu Veber)
2. Keila Korvpallikool (tr Kaisa Aatonen)
3. Tallinna Kalev I (tr Janika Veinpere-Pillisner)

Teatevõistlustel võidutsesid Makro-klassis BC Tarvas/Rakvere SK II poistel ja Pärnu SK I tüdrukutel. Seevastu Mikro-klassis olid rajal kiireimad Rapla KK I (poisid) ja Tallinna Kalev I (tüdrukud).

Makro-klassi viskevõistluse võitjateks krooniti poiste arvestuses Ralf Sats (BC Tarvas/Rakvere SK II) ja Johanna Murulaid (BC STAR I) ning Mikro-klassis vastavalt Kaspar Kuusmaa (TTÜ KK I) ja Viktoria Timotšuk (KK Tallinna Kalev I). Lisaks toimus laupäeval Makro-klassile ka põrgatamise võistlus ja seal saavutas poistel esikoha Carl-Maiko Meiner (BC Tarvas/Rakvere SK III) ja tüdrukutel Vladlena Grubi (Tallinna Kalev I).

Festivali aitasid korraldada G4S, Nike, Sportland, Sony, Värska, Kex, Viking Line, Delfi, Utilitas, Pärnu Spordihall, Korvpalliklubi Pärnu jt.