Soome asus juhtima esimesel kolmandikul, kui tabamuse sai kirja Kaapo Kakko (6.47). Soomlaste eduseis pikalt ei püsinud, kuna peagi viigistas seisu Jonathan Marchessault (8.03).

Teisel kolmandikul jäid väravad viskamata, kuid kohe kolmanda kolmandiku alguses viis Arttu Ilomäki (42.36) soomlased juhtima. Matši lõpus võtsid kanadalased veel väravavahi väljakult ära ja püüdsid viiki, kuid Kakko viskas hoopis litri tühja väravasse ja soomlased teenisid 3:1 võidu.
Slovakkias toimuvat MM-i alustas kindla võiduga suursoosikute sekka kuuluv Venemaa. B-alagrupi matšis oli venelaste ramm 5:2 üle Norrast. Kindlalt juhtinud venelased lubasid norralastel väravateni jõuda alles kohtumise nelja viimase minuti jooksul.