VIDEO | "Puust ja punaseks": kuidas Eesti korvpalli legendaarne kombinatsioon endiselt elab ja töötab?

 (11)

Juba aastakümneid Eesti korvpallikoondise ja Kalevi arsenali kuulunud legendaarne kombinatsioon "vana" töötas suurepäraselt ka augustikuistes MM-valikmängudes ja isegi noortekoondise esituses. Vaata videost, kuidas kombinatsioon täpselt käib!

Kombinatsioon, mis aegade jooksul kandnud erinevaid nimesid nagu "pea" või "üks", enamasti ja ka tänavuses koondises tuntud siiski kui "vana", kuulub Eesti korvpalli esindusmeeskondade repertuaari juba kuuekümnendate lõpust ja selle loojaks peetakse legendaarset Ilmar Kullamit.

Eesti koondise augustikuises kodumängus Makedoonia vastu viidi kombinatsioon edukalt lõpuni kaks korda. Koondise abitreener Alar Varrak kommenteeris samas, et liikumine töötab hästi, aga vaid siis, kui seda piisavalt harva proovida.

Näib, et kombinatsioonil, mille eesmärk viia pikem mängija vabaviskejoone juurest korvi alla vabalt viskele, on Eesti korvpallis eluiga veel kauaks - liikumist teostas tänavu edukalt ka kuni 16-aastaste noormeeste koondis Euroopa meistrivõistlustel.