Väravateta lõppenud avakolmandiku järel asus Saksamaa teise perioodi keskpaigaks David Wolfi ja Dennis Seidenbergi tabamustest 2:0 juhtima. Kodumeeskonna avavärav oli seejuures ebaõiglane, sest tabamusele eelnenud kaugviske ajal läks litter napilt tsoonist välja.

Lätlased suutsid teise perioodi eelviimasel minutil Gunars Skvorcovsi väravast vahe minimaalseks mängida. Otsustava kolmandiku keskel Janis Sprukts viigistas ja neli minutit enne normaalaja lõppu viis Andris Džeriņš lätlased juba 3:2 ette. Sellega polnud aga draama lõppenud, sest 33 sekundit enne sireeni kasutas Saksamaa ära kahemehelise arvulise ülekaalu (välja võeti ka väravavaht) ning Felix Schütz viigistas 3:3-le.

Lisaajal väravaid ei visatud ning karistusvisete seerias oli rohkem õnne Saksamaal - ainsana suutis litri võrku saata sakslane Frederik Tiffels, viies korraldajad kaheksa parema hulka. Lätlaste viimase mehe Roberts Bukartsi vise tabas seejuures posti.

Saksamaa lõpetas A-alagrupi 11 punktiga neljandana ja Läti 10 silmaga viiendana, jäädes esimesena play-offist välja.

B-grupi viimases mängus alistas juba varem endale esikoha kindlustanud Kanada meeskond Soome 5:2, jättes põhjanaabrid neljandaks.

Veerandfinaalpaarid on seega: Kanada - Saksamaa, Šveits - Rootsi, Tšehhi - Venemaa ja Soome - USA.