Soome asus kohtumist juba avaminutil Niko Mikkola tabamusest juhtima, kuid peagi vastas John Klingberg ning teise kolmandiku algus juhtis Rootsi juba 3:1.

Soome jõudis küll 3:3 viigini, kuid kolmanda kolmandiku järel juhtisid rootslased ikkagi tänu Erik Gustafssoni tabamusele 4:3.

Rootsi oligi tüürimas võidusadamasse, kuid 2.05 enne lõpuvilet võtsid soomlased väravavahi Kevin Lankineni väljakult ära ja tasu saabus 36 sekundit hiljem. Värava viskas Marko Anttila.

Lisaajal vähendatud koosseisudes mängides jõudis Soome väravani juba 1.37 pärast lisaaja algust. Ilusa viske saatis värava tagumisse ülemisse nurka Sakari Manninen ning Soome tagas sellega pääsme poolfinaali.

Poolfinaalis kohtub Soome nüüd Venemaaga. Teise finalisti selgitavad Kanada ja Tšehhi.