VIDEO | Läti alistas Sloveenia ja pääse MMile on käeulatuses, Hispaania ning Türgi finaalturniiril

 (4)
Janis Blums
Janis BlumsFoto: Marcelo del Pozo, REUTERS

Läti korvpallikoondis alistas 2019. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja kohtumises võõrsil valitseva Euroopa meistri Sloveenia 82:77.

Kümnest mängust on Läti võitnud kuus ning I-grupis ollakse Hispaania, Türgi ja Montenegro järel neljandal kohal. Montenegrol on sarnaselt Lätile kuus võitu ja neli kaotust.

Veebruaris seisavad Lätil ees kohtumised Hispaania ja Montenegroga. Esimesega kodus ning teisega võõrsil. Just Montenegroga mäng tõotabki kujuneda MMile pääsu osas otsustavaks.

Kohtumises Sloveeniaga oli 28 punktiga üleplatsimees Janis Blums, kes tabas kolmeseid 6/10. Dairis Bertans lisas 18 ja Martinš Meiers 16 punkti ning 13 lauapalli.

Poolaja Läti kaotas 29:46, ent siis suudeti vajalikud korrektuurid teha ning keerulisest seisust mäng enda kasuks kallutada.

Hispaania alistas täna koduväljakul Ukraina 72:68 ja tagas sellega pääsu MM-finaalturniirile. Neil on pinged maas. Samuti ka Türgil, kes kaotas küll võõrsil Montenegrole 66:71, ent sellest piisas, et tuleva aasta maailmameistrivõistlustele kvalifitseeruda.