USA asus kohtumist juhtima 19:2 ning võitis avaveerandi 31:16. Korra ka 20 punktiga juhtinud ameeriklased võitsid poolaja siiski vaid 7 punktiga. Viimasele veerandile mindi USA 72:61 eduseisus. Kastanid tõi tules välja Kevin Durant, kelle kolmepunktivise 2 minutit ja 50 sekundit enne mängu lõppu USA 7 ette tõstis, minut hiljem tabas kaugelt Chris Paul ja mänguseisuks 84:73. Argentiina vähendas vahe veel kuuele punktile, kuid enamaks võimelis poldud.

Enim peavalu põhjustas ameeriklastele Manu Ginobili, kes tõi 23 punkti. Andres Nocioni lisas 15, Luis Scola 14 punkti. Mängu suurim korvikütt oli Kevin Durant, kelle arvele kogunes 7 kaugviset ja 27 punkti. Kobe Bryant toetas 18 ja Lebron James 15 punktiga.

Teisipäeval kohtub USA Barcelonas suurima rivaali Hispaaniaga.