VIDEO: Kohtuniku viga või mitte? NBA-s tühistati potentsiaalne võiduvise

 (53)
VIDEO: Kohtuniku viga või mitte? NBA-s tühistati potentsiaalne võiduvise
Reuters/Scanpix

NBA-s on palju kõneainet tekitamas läinud öösel toimunud Denver Nuggetsi ja Chicago Bullsi lisaajale läinud kohtumine, kus kohtunikud otsustasid tühistada viske, mis Bullsile tõenäoliselt võidu oleks toonud.

Denver juhtis kohtumist 5,7 sekundit enne lõppu 119:118. Palli söötis keskjoonelt välja Bulls ning võiduviskele asus Marco Bellinelli. Vise jäi lühikeseks, kuid käe sai 1,7 sekundit enne lõppu vahele Bullsi keskmängija Joakim Noah, kelle puude palli korvi aitas. Järgnes time-out.

Kohtunikud asusid time-out'i ajal viset uurima ja korduste vaatamisel otsustati, et Noah puutus palli siis, kui see rõnga kohal oli, mis on aga keelatud. Väikese mõtlemisaja järel otsustasid kohtunikud korvi tühistada.

Lisaks sellele, kas pall oli korvi kohal või mitte, on kõneainet pakkumas ka asjaolu, et kohtunikud poleks tohtinud viset üldse uurima hakata, sest nad ei vilistanud Noah'ile kohe pärast viset rünnakule sekkumist (langev pall rünnakul). NBA reeglite kohaselt võib korvi tühistada vaid juhul, kui ründajale vilistatakse koheselt rünnakul sekkumine, mida aga selles kohtumises ei tehtud.

Kohtunikud jäid aga otsusele kindlaks ning Nuggets võttis 12. võidu järjest.