Kanada asus kohtumist Colton Parayko (4.45) tabamusest juhtima. Teisel kolmandikul suurendas eduseisu Ryan Nugent-Hopkins (31.51).

Venemaa jõudis aga Ilja Mihhejevi (32.53) ja Aleksandr Barabanovi (37.32) tabamustest viigini.

Kolmandal kolmandikul visati taas vastakuti väravaid. Esmalt viis Kyle Turris (47.11) Kanada juhtima 3:2. Seejärel Sergei Andronov (48.44) viigistas. Edasi viis Pierre-Luc Dubois (52.36) Kanada 4:3 ette, kuid Artjom Anissimov (54.34) viigistas taas.

Neli nelja vastu mängitud lisaajal jäi Venemaa aga vähemusse, kui kaheks minutiks eemaldati Kirill Kaprizov. Kanadalased kasutasidki arvulise ülekaalu ära. Tabamuseni jõudis Ryan O'Reilly (64.57).
Poolfinaalis kohtub Kanada nüüd Soome või Šveitsiga.

Esimesena jõudis MM-il poolfinaali USA, kes alistas veerandfinaalis 3:2 Tšehhi. USA asus avakolmandikul juhtima, kui värava viskas Patrick Kane (10.36). Peagi suurendas eduseisu Cam Atkinson (12.19).

Teise kolmandiku alguses suutis Michal Repik (24.56) tšehhide kaotusseisu vähendada ja peagi jõuti ka viigini, kui tabamuse sai kirja Martin Necas (30.55).

Ameeriklastele tõi võidu Kane, kes oli täpne kolmanda kolmandiku alguses (46.58). Kohtumise viimastel minutitel üritas Tšehhi mängide veel ilma väravavahi Pavel Francouzita, kuid tulemust see käik enam ei toonid.

USA ootab nüüd poolfinaaliks vastast paarist Rootsi – Läti.