Esimesena avas skoori Rootsi, kelle viis 21 sekundit enne teise kolmandiku lõppu juhtima Victor Hedman. Rootslased mängisid sel hetkel arvulises vähemuses.

Kahe eelmise aasta maailmameister Kanada viigistas otsustava perioodi teisel minutil Ryan O'Reilly väravast, kasutades ära arvulise ülekaalu, ning seisul 1:1 normaalaeg lõppeski. Mõlemapoolsete võimalustega lisaajal jäid väravad viskamata ning võitja pidid selgitama karistusvisked.

Bullitiseerias tõid Rootsile võidu Nicklas Bäckström ja Oliver Ekman-Larsson, kes kavaldasid ainsatena väravavahi üle. Kolme kanadalase karistusviske suutis Henrik Lundqvist tõrjuda, Ryan O'Reilly vise tabas aga posti.

Lundqvist tõrjus mängu jooksul 42 kanadalaste pealeviset, põhja-ameeriklaste puurivaht Calvin Pickard tegi samuti suurepärase partii ja pareeris 41 viset.

Viimati 2013. aastal maailmameistritiitlini jõudnud Rootsi arvel on nüüd kümme MM-tiitlit, Kanada on 26-kordne maailmameister.