VIDEO ja FOTOD: Leedu võitis ülipõnevas poolfinaalis Serbiat ja mängib kullale!

 (90)

Korvpalli EM-il Prantsusmaal alistas Leedu koondis ülipõnevas poolfinaalmängus Serbia 67:64 ning kohtub pühapäevases finaalis Hispaaniaga. Ühtlasi teenisid leedukad Rio olümpiapääsme.

Terve mängu domineerivaks pooleks olnud Leedu võitis avaveerandi 22:17, juhtis poolajavileks 35:34 ja kasvatas kolmanda neljandiku lõpuks edunumbrid 48:43-le. Viimast veerandit alustasid leedukad 4:0 vahespurdiga ning kuigi Serbia jõudis neljandaks minutiks punkti kaugusele (53:54), lähemale nad sellest enam ei pääsenudki.

Minut ja 19 sekundit enne lõpuvilet tõid Milos Teodosici tabavad vabavisked serblased veel kahe punkti kaugusele (61:63) ning pärast Renaldas Seibutise realiseeritud vabaviskeid tabas Teodosic 15 sekundit enne sireeni kaugviske, mis vähendas serblaste kaotusnumbrid 64:65-le. Lõppseisu vormistasid aga Seibutise ja Mantas Kalnietise vabavisked (mõlemad kahest üks). Kuigi pärast Kalnietise eksimust sai Teodosic lauapalli, järgnes sellele valesööt ja lõpuvile.

Leedu resultatiivseimad olid Jonas Valanciunas 15, Mindaugas Kuzminskas ja Seibutis 13 ning Kalnietis 12 punktiga. Serbiale tõi Teodosic 16 ning Miroslav Raduljica ja Nemanja Bjelica võrdselt 10 silma.

Seotud lood:

Mängu tipphetked:

Pühapäevases finaalis kohtub Leedu Hispaaniaga. Pronksiomaniku selgitavad Prantsusmaa ja Serbia.