Vaata tervet pildigaleriid SIIT!

Rock domineeris avapoolaega, võites selle kindlalt 50:34. Kalev tuli kolmanda veerandiga mängu tagasi, vähendades vahe vaid 63:66-le. Kuigi viimasel veerandil asusid kalevlased 2.40 enne lõppu ka juhtima (75:74), mängis lõpuminuteid kindlamalt Rock.

Kalevi suureks valulapseks olid vabavisked - 24-st tabati vaid 13. Tanoka Beard ja Janar Talts tõid võitjatele 19 punkti.

Mängu käik:
TÜ/Rock - Kalev/Cramo 82:78 (25:14, 50:34, 66:63, 82:78)

IV veerandaeg:

Kalev enam mängu päästa ei suuda!

0.06 lõpuni: Talts tabab vabavisked - Rock ees 82:78.

0.12 lõpuni: Linehan eksib viskel.

0.24 lõpuni: Tein tabab vabavisked - Rock ees 80:78.

0.31 lõpuni: Lyde viigistab 78:78.

0.49 lõpuni: Beard viib Rocki 78:76 juhtima.

Käib viimane minut!

1.09: Fox tabab kahest vabaviskest ühe. Viik 76:76.

1.40 lõpuni: Talts viib Rocki 76:75 juhtima.

2.00 mängida: Linehan eksib kaugviskel. Ameeriklane on täna kõik 7 kolmest mööda visanud!

2.40 lõpuni: Keerles tabab ja viib Kalevi ette 75:74!

4 minutit lõpuni: seis muutumatu - 73:72 Rockile.

5 minutit mängida ja Kalev on jõudnud punkti kaugusele: 73:72 Rockile.

6 minutit lõpuni: Rock ees 73:69.

7 minutit mängida: Rock ees 71:67.

Tsintsadze saab neljanda vea.

8 minutit lõpuni: Rock ees 71:65.

9 minutit mängu lõpuni: Rock endiselt ees 66:63.

VAATA TERVET GALERIID SIIT

Vaata DelfiTV videot. Tuleb lisa!

Pärast kohtumist toob DelfiTV videopildis lugejateni ka mängu põnevamad hetked ja treenerite kommentaarid mängule.

BC Kalev Cramo teine treener Alar Varrak oli oma meeskonna kaotust kommenteerides üsna löödud. Vaata videost!

III veerandaeg:

3. veerand lõpeb 66:63 Rockile.

Tein tabab viimasel minutil kolmese - Rocki edu 66:61.

Kalev teinud 27:13 vahespurdi ja vahe vaid 61:63!

3 minutit mängida: Talts tabab kolmese ja Rock ees 63:54.

Kalev on viie minutiga teinud 15:4 vahespurdi. Rock juhib veel vaid 54:49.

3.30 mängitud: Rocki korviarve 3. veerandil avab Tanel Tein - 52:43.

Rock juba kolm minutit kuival. Kanguri kolmene vähendab vahe 41:50-le.

2 minutit mängitud: Linehan on toonud 4 punkti ja vähendanud Kalevi kaotusnumbrid 38:50-le.

Kolmas veerand algab Rocki 50:34 eduseisus. Tsintsadze on hetkel Rocki resultatiivseim 13 punktiga. Kalev on 10-st vabaviskest tabanud vaid 3. Rock on tabanud 6-st kaugviskest 5!

Rock ees 45:31.
7 minutit mängitud:
Tsintsadze toob oma 11-nda punkti ja viib Rocki 43:27 juhtima.
6. minut:
Rock ees 40:25.
4 minutit mängitud: Rocki edu on 38:20.
Kullamäe tabab kolmanda kolmese järjest ja Tartu ees juba 36:18.
2 minutit mängitud:
Rock ees 29:16.
Kalev tabas avaveerandil 8-st vabaviskest vaid ühe!

I veerandaeg
Kriisa tabab viimasel sekundil ülikaugelt, kuid seda korvi ei loeta. Rock võidab veerandi 25:14.
Minut mängida:
Beard tabab lähiviske ja Rock juhib 25:14. Kalev on mööda visanud 7 vabaviset.
Tsintsadze toob oma kuuenda punkti ja viib Rocki 21:12 juhtima. 2 minutit mängida.
7. minut:
Rock ees 19:12.
6 minutit mängitud:
Beard surub pealt ja viib Rocki 17:10 juhtima.
Janar Talts on tabanud kõik kolm viset ja toonud 7 punkti.
5. minutit mängitud:
15:8 Rockile. Tsintsadzelt korv.
Kaitsele suurt rõhku ei panda.
4. minut:
13:8 Rockile
3. minutit mängitud:
8:4 Rockile.
2. minut:
4:3 Rockile. Keerlese kolmesele vastab Doronin.
Finaalseeria avakorvi viskab Janar Talts, surudes 20-sekundilise mängu järel palli korvi.
Mäng algas 16:00.
Rock alustab algviisikuga Tanel Tein, Georgi Tsintsadze, Marek Doronin, Janar Talts ja Tanoka Beard. Kalevi algviisik on John Linehan, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Rait Keerles ja Nate Fox.

Mängu eelvaade:
Meeskonnad on sel hooajal kohtunud juba üheksal korral, millest viis mängu on võitnud kalevlased. Samas sai viimases ja ülitähtsas Balti liiga veerandfinaalseerias võidu Rock, kes pälvis hiljem BBLis kõrge kolmanda koha.

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonna peatreener Indrek Visnapuu on tunnistanud, et finaaliks uusi üllatavaid käike leida on raske. "Kuna see on juba kümnes omavaheline mäng sel hooajal, siis midagi päris uut on raske leiutada. Mõned uued nüanssid oleme siiski leidnud."

"Oluline on kodus hästi seeriat alustada. Oleme koduväljakueelise põhiturniiril välja võidelnud ja see tuleb ära kasutada. Elame-näeme, kuidas Kalev uues kergejõustikuhallis kohaneb," lisas Rocki juhendaja.

Kalev/Cramo peatreeneri Nenad Vucinic arvab, et tuleb pikk finaalseeria. "Oleksin vä­ga ülla­tu­nud, kui võit­ja sel­gub vä­hem kui kuue män­gu­ga."

"Võidab vaim­selt tu­ge­vam, kes ei tä­his­ta võite ega ku­ku pä­rast kao­tust ma­sen­dus­se," tõi Vucinic välja võidu valemi.

Kalevi kapten Valmo Kriisa sõnul ei tohiks nende allajäämine Rockile Balti liiga veerandfinaalis Eesti liiga finaalseerias rolli mängida.

"Väliselt tahaks neid finaale võtta kui tavalisi mänge, aga sisemuses ikkagi väike erilisuse tunne on," teatas Kriisa.

Mingeid erilisi pingeid Kriisa finaali eel ei tunne. "Nii palju on juba tähtsaid mänge mängitud, et finaalide pärast ööd magamata ei jää," teatas Kalevi mängujuht.