VIDEO: G4S Noorteliiga tänased kaks kullakomplekti jäid Tartusse

Mängud täispikkuses
G4S Noorteliiga
G4S NoorteliigaFoto: Korvpalliliit

Korvpalli G4S Noorteliiga finaalide nädalavahetusel Tartus andis võõrustajaile lohutust kahe kulla näol. Kaotas ju TÜ/Rock samal ajal TÜ Spordihoones Rakvere Tarvale 81:84. Noored tegid Tartu päeva rõõmsamaks.

Samuti Emajõe ääres, A Le Coqi spordimajas peetaval noorte finaaliturniiril avas õhtu tüdrukute U16 finaal, osalisteks põhiturniiri parim Audentese SK ja Tartu Kalev. Nagu eile sai kirjutatud, põhiturniiri mängud esimese kasuks 3-0, kuid karikavõit toodi Rakverest Tartusse.

Audenteselt liiga palju praaki

Kuidagi väljendaski tänane mäng seda, et Audentes tahab seda mängu kuidagi vägisi võtta, võidukramp on sees – igastahes olid nad närvilisemad. Tartu ohjas oma mängu paremini ja nagu nende peatreener Kaire Asi pärast lausus: „Kuigi kumbki ei näidanud täna oma parimat mängu, võib öelda küll, et tegutsesime täna targemalt.“

Tartu võitis suure hulga publiku ees poolaja 30:25. Kolmanda veerandi algul kahandas Audentes algul vahet (24. min 43:46), kuid suur hulk tehnilist praaki, valesöödud ja 24 sekundi limiidi ületamine olid liiga sagedased Levkoi-Rausbergi hoolealuste mängus.

Tartu pääses 26. minutiks pärast Kadi Kalsi kolmest ette 53:43 ning sealt miinusest Audentes enam välja ei pääsenudki. Kui Victoria-Ida Vähi (AUD) kaotas 2 minutit enne lõppu palli ning 13-aastane Ann-Gret Asi lõikas sellega korvi alla, oli seis Kalevile juba 57:47 ja pilt selge. Tartu vormistas võidu 57:48.

Poiste finaal oli finaali vääriline

Need sõnad kuuluvad Paavo Russakule, kes Delfile mängu kommenteeris, ja mööda minnes kaks sõna poetas. Salva/Rock I Tartu võitis Virumaa PK vastu poolaja 59:39, juhtis enne viimast veerandit 75:52 ja võitis mängu 86:85... Üks õlekõrs, üks möödaläinud vabavise jäi VPK-d lahutama imetabasest comeback’ist ja lisaajast, mis Tartus täna moes.

Neli-viis minutit enne lõppu algas VPK maruline lõpu-amokk. Henri Matikainen ja eriti Ander Talu tõid VPK 15 sekundit enne lõppu 84:84 viigini – seisus tasakaalustas Martin Ojamaa. Salva/Rocki poolel võttis vastutuse endale Ander Peiponen, kes surus kolme mehe vastu palli korvi – 86:84. Kaheksa sekundit jäi, kui Talu teenis veel VPK-le vabavisked, kui Talu tabas ühe, Ojamaa sai küll palli, kuid astus auti... Sellega oli mäng sisuliselt läbi.

"Poisid on ise otsustajad"

Raido Rebane, Salva/Rocki peatreener: „Müts maha esiteks vastase ees, kes oli väljakul kuuendat päeva järjest. Algul saimegi kindlasti selle pealt punkte, sest neil polnud jõudu kaitses meeletult suruda. Eks me panime algul hullu ka.“

Rebane jätkas: „Ei, meil ei kadunud kontsentratsioon ära, sellest oli isegi poolajal juttu. Aga tagant tulijal on alati mõned eelised. Tulevad järgi, tabavad mõne hullu kaugviske, meie poistel hakkab kuklas vaikselt sööma. Kuid pean omi tunnustama, et nad otsustavatel hetkedel säilitasid külma närvi, Peiponeni lahendus polnud küll nii kokku lepitud, kuid see oli julge ja tõi edu...“

Ta jätkas: „Mis mulle veel eriti rõõmu teeb, on see, et see koosseis mängijaid võtab kriitilistel hetkedel ise mehed kokku, nad ütlevad ise paar karmi sõna ja leiavad, mida tegema peab – mina ei peagi alati sekkuma. Ja nad on ka muidu viisakad, toredad poisid, mis annab head eeldused selleks, et neist kasvavad väljaspool korvpalli head inimesed, tublid kodanikud. Ka see on meie, treenerite ülesanne.“

TÄISPIKKUSES: PU16 finaal Virumaa PK - Tartu Salva/Rock I

TÄISPIKKUSES: TU16 finaal Audentese SK - Tartu Kalevl