Venelased võitsid avapoolaja 32:27. Teise poolaja alguses pääses Venemaa juba 46:32 juhtima, kuid leedukad võtsid kolmanda veerandi lõpuga järele. Otsustav veerand algas Venemaa eduseisust 54:50.

5.30 enne normaalaja lõppu juhtis Venemaa 64:55. Kui mängida jäi minut, oli venelaste edu 77:72. Lõpusekunditega enam edu käest ei antud ja venelased on esimesed poolfinalistid.

Venemaa resultatiivseimad olid Andrei Kirilenko 19, Timofey Mozgov 17 ning Viktor Hrjapa 12 punktiga. Leedu poolel tõi Rimantas Kaukenas 19, Darius Songaila 15 ja Mantas Kalnietis 14 punkti.

Poolfinaalis läheb Venemaa vastamisi Hispaaniaga, kes alistas teises veerandfinaalis Prantsusmaa 66:59. Prantslastele, kes juhtisid kolmanda veerandi järel 53:51, sai saatuslikuks viimane veerand, kus suudeti visata vaid 6 (!) punkti.

Hispaania tulemuslikum oli Marc Gasol 14 punkti ja 8 lauapalliga, Prantsusmaale tõi Tony Parker 15 silma.

Täna hilisõhtul mängivad veel Brasiilia - Argentina (kell 22:00) ja USA - Austraalia (00:15).