Venelased süüdistavad Läti olümpiakoondise treenerit: ta pole sõnapidaja mees


Martins Dukurs
Martins Dukurs AFP

Venemaa Bobi ja Skeletoni Liidu president Aleksander Zubkov teatas, et Läti olümpiakoondise treener Dainis Dukurs ei pidanud oma sõna ega vabandanud Vene sportlaste ees.

"Meil oli temaga (Dukurs) jutuajamine, kus ta lubas, et kui meie sportlased mõistetakse spordikohtus (CAS) õigeks, vabandab ta nende ees oma hoolealuse väljaütlemiste pärast. Paraku ta ei teinud seda," rääkis Zubkov ja lisas: "Meie suhtume oma konkurentidesse alati aupaklikult ja tervitame kõiki, ka Läti skeletonimehi, kuid Dukurs hakkas tegelema poliitikaga."

Läti parim skeletonisõitja Martins Dukurs, kes on treener Dainis Dukursi poeg, oli jaanuaris Venemaa sportlasi teravalt kritiseerinud ja süüdistanud neid varguses, väites, et "nad röövivad ausate sportlaste eest medaleid".

Kui mullu novembris määras Rahvusvahelise Olümpiakomitee viiele Venemaa skeletonisõitjale - Aleksander Tretjakov, Jelena Nikitina, Sergei Tšudinov, Olga Potõlitsina ja Maria Orlova - eluaegse olümpiamängudel osaelmise keelu ja tühistas nende Sotši mängude tulemused, siis 1. veebruaril mõistis CAS kõik viis sportlast õigeks.