Väga omapärane: Doha MMil said pronksmedali kaks meest, kelle tulemusi lahutas 49 sentimeetrit

 (4)
Wojciech Nowicki
Wojciech NowickiFoto: Pawel Kopczynski, Reuters/Scanpix

Doha kergejõustiku maailmameistrivõistlustel anti meeste vasaraheites välja kaks pronksmedalit - selle said nii 78.18 heitnud ungarlane Bence Halász kui 77.69 heitnud poolakas Wojciech Nowicki.

Nowicki sai pronksmedali tagantjärele pärast Poola koondise esitatud protesti. Poolakad vaidlustasid Halászi avavooru tulemuse 78.18, sest ungarlane oli katse järel ringist välja astunud. Kohtunike žürii rahuldas Poola koondise protesti, kuid jättis ka Halászile medali alles.

Doha maailmameistrivõistluste rahvusvaheline kohtunik Pasi Oksanen peab olukorda väga eriliseks, sest kuna Halászi teine ja kolmas katse ebaõnnestusid, poleks ta pidanud üldse kaheksa parema hulka pääsema.

"Tema (Halász) diskvalifitseerimise korral pidanuks keegi teine jõudma finaali. Samas kui tema tulemus oleks koheselt tühistatud, avanenuks tal võimalus teises ja kolmandas voorus tulemust parandada. Ma mõistan seda lõpplahendust, sest sportlane ei teinud midagi valesti. See on kohtunike viga, mis antud juhul lõppes otsusega sportlase kasuks," rääkis Oksanen Soome meediale.