USA pidi küll lisaajal tunnistama Slovakkia 2:3 paremust, kuid sellest neile piisas, sest slovakid pidanuks edasi pääsemiseks võitma normaalajal.

USA läks mängu 2:1 juhtima ning slovakid viigistasid 53. minutil Pavol Skalicky väravast. Lisaaja esimese minuti viimasel sekundil viskas Slovakkia võiduvärava Marko Dano.

Šveits vajas samuti normaalaja võitu Tšehhi üle, aga kaotas 4:5, mis tähendab, et veerandfinaali pääseb sellest grupist viimasena Taani, kes varem vaid korra (2010. aastal) MM-il kaheksa parema sekka pääsenud.

Tšehhid läksid mängu 3:1 ja 5:2 juhtima. 5:3 viskasid šveitslased 56. minutil, 5:4 alles 26 sekundit enne normaalaja lõppu.

Tänastes õhtustes mängudes selgitavad alagrupi paremusjärjestused juba edasi pääsenud Venemaa - Rootsi ja Soome - Kanada. Selge on vaid seni, et ühes veerandfinaalis kohtuvad Tšehhi ja USA.

Enne tulevad veel areenile Läti - Norra ja Valgevene - Prantsusmaa.