Uruguay murdis pika needuse, peatreener Tabarez oli rahul


Uruguay peatreener Oscar Tabarez (keskel).
Uruguay peatreener Oscar Tabarez (keskel).Foto: Sergei Savostyanov, Sergei Savostyanov/TASS/Scanpix

Kahekordne maailmameister Uruguay on viimastel suurturniiridel olnud enda avamängus raskustes ja kõige sujuvamalt ei kulgenud asjad ka sel korral. Siiski alistati Egiptus lõpuks 1:0 ja see oli uruguailaste jaoks esimeseks võiduks MM-i avamängus alates 1970. aastast. Ehk viimati oli Uruguay võitnud enda maailmameistrivõistluste avamängu 48 aastat tagasi.

“Tänane kogemus aitab meil sel turniiril veelgi paremaks saada. Siiski ei tohi me ühte võitu liiga tähtsaks pidada,“ tunnistas mängujärgsel pressikonverentsil Uruguay peatreener Oscar Tabarez.

“Kui Egiptuse poolel oleks väljakul olnud Mohamed Salah, siis oleks kindlasti Egiptus olnud tugevam. Samas pidime ka meie valiksarjas mitmel juhul hakkama saama Luis Suareze ja Edinson Cavanita. Nii need asjad jalgpallis käivad,“ lisas Tabarez.

Kui sel korral tõi Uruguayle võidu Jose Maria Gimeneze tabamus, kui avavilest oli kulunud 89 minutit ja 1 sekund, siis viimati lõi Uruguay MM-il hilisema võiduvärava 1990. aastal, kui Daniel Fonseca sahistas Lõuna-Korea väravavõrku 92. minutil.