ÜLLATUSPOMM | Šveits šokeeris Kanadat ja pääses hoki MMil finaali!

 (41)
Rootsi purustas USA! Lisatud mängu tipphetked
Šveits šokeeris Kanadat
Šveits šokeeris KanadatFoto: Grigory Dukor, Reuters/Scanpix

Taanis jätkuval jäähoki MMil kujunes esimene poolfinaalmäng ootamatult ühepoolseks, kui Rootsi alistas USA 6:0 (1:0, 3:0, 2:0). Teisest poolfinaalist jõudis üllatuslikult esikohamängule Šveits, kukutades Kanada!

Avakolmandiku 1:0 võitnud Rootsi viskas teise perioodi keskel USA-le kõigest kolme minuti jooksul veel kolm väravat ja juhtis juba 4:0. Viimasel kolmandikul tehti veel kahel korral skoori ja marsiti kindlalt finaali.

Kaks väravat sai kirja Viktor Arvidsson, nullimängu sai rootslaste väravasuul kirja Anders Nilsson, kes valiti ka kohtumise parimaks.

Teises poolfinaalis asus Šveits 1:0 ja 2:1 juhtima suurfavoriidi Kanada vastu ning pääses viimase kolmandiku alguses juba 3:1 ette. Kanada pani šveitslased seejärel tohutu surve alla - viimase kolmandiku pealevisked 18:1! - ja suutis kaks minutit enne lõpusireeni ühe värava tagasi visata, kuid teist enam mitte ja kaotas 2:3.

Seega on homme kullamängus vastamisi Rootsi ja Šveits. Põhja-Ameerika meeskonnad USA ja Kanada selgitavad pronksmedalivõitja.

Šveits pääses finaali kolmandat korda - viimati suudeti seda 2013. aastal, kui jäädi kullamängus alla just Rootsile.

Rootsi hokimehed Foto: JOE KLAMAR, AFP/Scanpix
Seotud lood:

Kanada - Šveits tipphetked:

Rootsi - USA tipphetked: