Üllatav? Inglismaa on kihlveokontorites maailmameistrifavoriit number kolm

 (21)
Üllatav? Inglismaa on kihlveokontorites maailmameistrifavoriit number kolm
Inglismaa kapten Harry KaneFoto: Fotoarena/Sipa USA/Scanpix

Jalgpalli MM-finaalturniiril on kaheksandikfinaalid alanud tormiliselt. Kui alagruppides kukkus välja valitsev tšempion Saksamaa, siis nädalavahetus kukutas suurtest tiimidest konkurentsist veel Portugali, Argentina ja Hispaania.

Kõik see - aga eriti Venemaa võit Hispaania üle, mis muutis ühe tabelipoole väga lahtiseks - on kihlveokontorites kaasa toonud päris huvitavad liikumised. Nimelt puudub turniiril üks kindel suursoosik ning kümne "ellu" jäänud meeskonna seas leiab kõrgelt kohalt huvitavaid meeskondi.

Kõige madalama koefitsiendiga (ehk kõige suuremateks soosikuteks) peetakse Brasiiliat ja Prantsusmaad, kellele panustades on näiteks Optibetis võimalik raha tagasi teenida 4,50-kordselt. Järgnevad aga kaks suhteliselt üllatuslikku valikut: Inglismaa ja Horvaatia (mõlemad 6,50).

Alles viiendalt kohalt leiab Belgia (7,00), kelle võimalusi hinnatakse näiteks inglastest väiksemaks seetõttu, et võidu korral kaheksandkfinaalis võib belglasi järgmises ringis ees oodata Brasiilia.

Ülejäänud meeskondade koefitsiendid on juba märksa suuremad: järgnevad Uruguay (15,00), Kolumbia (20,00), Venemaa (20,00), Šveits (30,00), Rootsi (40,00), Mehhiko (50,00) ja Jaapan (200,00).