Esimesena kavas olnud Audentese SK (tr Meelis Songe, Erik Mäe) ja KK HITO/Jõhvi Sk (Priit Sternhof, Margo Tali, Raul Rõõmus) kohtumine pakkus intriigi, sest nö omade vastu noortekoondises ja Audentese SG-s tegutses Ida-Virumaalt pärit koondise tagaliini liider Siim-Markus Post.

Selles, et Audentese Sk treenerid on teeninud ära rahulikuma ööune, tuleb neil tänada Ron-Arnar Pehkat, kes tabas lõpu eel kaks kolmest, mis tagasid punastele särkidele enamvähem turvalise edu. Enne seda oli seis nende kasuks vaid 72:71 (pärast Indrek Kuldmaa (HITO) kaugviset). Audentes jäi siiski peale 82:75.

Laud kuulus Audentesele koguni 66-35, korvisöödud 14-13, pallikaotused AUD-el 22, HITO 11 vastu. Kahepunktivisked 41 vs 33 %, kolmesed 35 vs 26 %, vv 63 vs 74 %.

Taavi Jurkatamm tõi võitjatele 24+10lp, Kregor Hermet 17+7+3, Matthias Tass 12+20lp, Silver Suurorg 12+5lp, Ron-Arnar Pehka 8+7+7; vastaspoolel kogunes Siim-Markus Posti arvele 32+9+2 (visked 29/10), Ivar Kuldmaa tõi 18+13+2. Nii nagu eile U16 klassis, ei osalenud ka täna Audentese eest Kristian Kullamäe – põlvehädad.

Pärnu turvaline poolajaedu

KK Pärnu-Salva/Rock IV. Treeneritest vastamisi Mait Käbin ja Toomas Kandimaa-Joosep Kivimäe. Pärnut ennustasid kõik finaali. Algus siiski segas pisut kaarte, sest tartlased pääsesid ette 9:5, kuid juba veerandaja lõpuks juhtis Pärnu 17:11. Poolaeg neile juba 38:22. Pärnu oli mänguks hästi valmis, kodutöö oli tehtud, kaitses seisti hästi.

Kolmandal veerandil veel Rock kõvasti üritas ja võitiski selle, kuid vahe oli liiga suur, et seda nii tugeva võistkonna vastu nagu Pärnu oleks saanud tasa teha - polnud ka seda üht, kes oleks mängu enda õlule võtnud. Ja polnud suuremat lugu sellest, et Robert Valgel oli Pärnu poolel kehv viskepäev, selle töö tegid ära Ken Kuber ja Sander Viilup.

Lauavõitlus 42-40 Pärnule, korvisöödud Pärnule 13-11, pallikaotused Salva/Rocki „kasuks“ 20-8. Kahepunktivisked Rockile 47 vs 43 %, kolmesed 20 vs 18 %, vv ssamuti Pärnule 67 vs 58 %.

Ken Kuber tõi Pärnule 24+8lp, Sander Viilup 15+10lp, Robert Valge 11+4+2 (19/4), Norman Käbin 8+6+9.

Salva/Rocki poolel: Jarmo Heitur 12, Riivo Siimon 11, Uik leete 10+7+2, Tormi Niits 8+10+3.