TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis oma mängijaid hea võitlusvaimu eest. „Tahaks kiita oma mehi – tõeliselt hea tundega mängiti ja hea oli täna olla treener. Mehed mängisid himuga isegi kui vahe oli suur,“ sõnas Kullamäe mängujärgselt. „Püüdsin jagada mänguaega võrdselt, sest meil on pea ülepäeva mängud ja me oleme praegu ka üheksakesi.“

Valga spordihoone paarisajapealise publiku silme ees läks TÜ/Rock kohtumist 7:0 juhtima ja kuigi veerandaja keskel oli Valga kaotusseis vähenenud paaripunktiliseks, viisid Justin Ingrami ja Ivan Nelyubovi korvid TÜ/Rocki veerandaja lõpuks 19:13 juhtima. Teisel veerandajal jätkasid tartlased skoorimist ja peagi oli vahe üle kümne punkti ja poolajavileks juhiti 39:23.

Täielikult rikuti aga Valga meeskonna ristimispidu ära kolmanda veerandajaga – kodumeeskonda hoiti kolm minutit kuival ja ise visati selle ajaga 11 punkti. Tartlaste viskekontsert jätkus ka edaspidi ja hea tunde said sisse kõik väljakul käinud mängijad. Veerandaeg võideti 32:11 ja enne viimast neljandikku oli eduseis 71:34. Ka viimasel veerandajal ei lastud jalga sirgeks ja kuigi võõrustajad said pisut paremini oma mängumootori tööle, siis võideti kohtumine lõpuks kindlalt 94:50.

TÜ/Rocki ridades said käe valgeks kõik väljakul käinud mängijad ja kuus meest kogusid kahekohalise punktisumma. Enim kogunes punkte Silver Leppikule ja Tanel Kurbasele – võrdselt 16 punkti, Leppikule ka kuus vaheltlõiget. Vallo Allingu arvele jäi 14, Justin Ingramile 12 ja Ivan Nelyubov ning Kristo Saage lõpetasid võrdselt 11 punktiga. TÜ/Rockil ei teinud kaasa vigastust ravivad Rain Veideman, Marek Doronin ja Joosep Toome. Samuti ei olnud täna peatreener Kullamäel kasutada noormängijaid Brett Nõmme ja Saimon Sutti.

Valga Maks ja Mooritsa parim oli Timo Oja 10 punktiga.

TÜ/Rockil on nüüd Balti liiga B alagrupi liidrina kolm võitu kolmest mängust. Järgmine võimalus BBLis võidulisa hankida on juba reedel kui TÜ spordihoones võõrustatakse kell 19.00 Jelgavat. Pilet mängule maksab 6€ ja soodupilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 5€. Fännid näevad mängu 4€ eest ja eelkooliealised saavad saali tasuta.

TÜ/Rock vs Valga – 94:50

Veerandajad – 13:19, 10:20, 11:32, 16:23