Tonga õline musklimees pääses murdmaasuusatamises taliolümpiale

 (6)
Tonga õline musklimees pääses murdmaasuusatamises taliolümpiale
Foto: REUTERS/SCANPIX

2016. aasta Rio de Janeiro olümpiamängude avatseremoonial kuulsust kogunud Tonga taekwondo võitleja pole oma viimast sõna spordimaailmas veel öelnud. Eile sai selgeks, et õlise musklimehena televaatajate mällu sööbinud Pita Taufatofua pääseb ka järgmisel kuul toimuvatele taliolümpiamängudele Lõuna-Koreas, astudes koos Eesti meestega stardijoonele murdmaasuusatamises.

Taufatofuast saab Tonga kõigi aegade teine taliolümpialane. Eile Islandil toimunud suusavõistlusel kindlustas ta oma PyeongChangi pääsu lõplikult. Nimekirjad lähevad lukku täna.

Kvalifikatsiooninormi täitmine osutus Tonga mehele parajaks katsumuseks. Selle nädala alguses jäi ta maha Türgist Horvaatiasse viivast lennukist ning jäi ühelt kvalifikatsioonivõistluselt eemale. Viimases hädas leidis ta võistluspaiga Islandilt.

Eile andis ta emotsionaalses Instagrami postituses teada, et on siiski taliolümpiale minemas. "Olümpia kvalifikatsiooni viimasel päeval laususin ma enne starti väikse palve ja ime juhutski! Tonga on taliolümpiale tulemas!" hõiskas ta.

Ilmselgelt pole kahtlustki, kes 9. veebruaril toimuval olümpia avatseremoonial Tonga lippu kannab. Näis, kas krõbedad külmakraadid sunnivad meest seekord särgi selga jätma või kirjutatakse värvikamate sissemarsside ajalukku järjekordne lõbus peatükk.