TIPPHETKED ja FOTOD: Rock kaotas lõpusekundite heitluses Južnõi Himikule kahe punktiga

 (132)
TÜ Rock vs Južnõi Himik
TÜ Rock vs Južnõi HimikFoto: Hendrik Osula

Eesti korvpallimeister Tartu Ülikool/Rock sai FIBA Euroopa karikasarjas kahe võidu kõrvale esimese kaotuse, kui jäi täna koduplatsil alla ukrainlaste Južnõi Himikule 61:63. Janar Taltsil oli kaheksa sekundit enne lõppu seisul 59:62 võimalus viigistamiseks, kuid tema kaugvise kahjuks ei tabanud.

Esimese veerandaja võitis Rock 15:13. Kui tartlaste visketabavus mängust oli avaveerandil 43%, siis ukrainlastel kõigest 28%. Teisel veerandil püsis mäng tasakaalus kuni neljanda minutini, kust edasi ei saanud tartlased enam ühtegi punkti. Poolajavileks jäi Rock kaotusseisu 19:30. Ukrainlaste visketabavus mängust oli tõusnud 36%-ni, Rockil langenud aga 28%-ni.

Kolmandal veerandajal jäi Rock korraks juba 15 punktiga (23:38) taha, kuid seejärel tehti koheselt 8:0 vahespurt. Vahet väiksemaks aga enam ei saadud ning otsustava veerandi eel olid tablool külaliste edunumbrid 47:38.

Viimasel neljandikul Himiku edu püsis ning veel kaks ja pool minutit enne lõpusireeni oli Rock kümne punkti (50:60) kaugusel. Järgneva kahe minutiga tegid tartlased 9:0 vahespurdi - Žabase korv vähendas 30 sekundit enne lõppu vahe vaid punktile, 59:60. Seejärel kasvatasid Branden Frazieri vabavisked Himiku edu 62:59-le, Talts eksis kaugviskel ja ukrainlased said veel ühe punkti vabaviskest. Kolm sekundit enne sireeni tõi Talts veel kaks punkti, kuid lähemale 61:63-st Rock enam ei jõudnud.

Seotud lood:

Talts ja Brian Harper olid Rocki resultatiivsemad 15 punktiga, Žabas kogus 11 silma. Täiseduga jätkavale Himikule tõid leegionärid Frazier ja Matthew Shaw vastavalt 13 ja 12 punkti.

Mängu tipphetked: