Tartus võitis Alekna, Kanter oli teine

 (31)
Gerd Kanter
Postimees/Scanpix

Gustav Sule Memoriaalil Tartus võitis meeste kettaheitevõistluse leedulane Virgilijus Alekna 68.94-ga.

Teise koha sai hooaja edetabelijuht Gerd Kanter tulemusega 66.87, kirjutab Sportnet.

Aleksander Tammert leppis 63.28 ja neljanda kohaga. Ateena OM-i pronksmedalimeest suutis edestada ka ungarlane Gabor Mate (63.46).

Meeste odaviskes suutis ainsana üle 80 meetri visata Andrus Värnik, kes võitis 83.09-ga. Teine koht kuulus lätlasele Eriks Rags`ile tulemusega 79.59.

Meeste kuulitõuke parim oli Taavi Peetre 19.92-ga.

Tulemused, Gustav Sule Memoriaal 2005
Mehed:
200 m (-0,7 m/s)
1. Marek Niit (Est) 21,24
2. Raimondas Turla (Lit) 21,36
3. Henri Sool (Est) 21,39
4. Martin Vihmann (Est) 21,55
5. Sandis Sabejevs (Lat) 22,02

400 m
1. Girts Lamba (Lat) 48,82
2. Ergo Leibak (Est) 49,08
3. Viljar Jorro (Est) 49,21
4. Ott Ojanurme (Est) 49,34
5. Rainis Mitt (Est) 49,86
6. Priit Lehismets (Est) 50,31

400 m (poisid)
1. Siim Punab (Est) 54,43
2. Allar Nirk (Est) 55,57
3. Jaan-Kristjan Unt (Est) 56,70

800 m
1. Oleg Lobanov (Ukr) 1.48,76
2. Dmitrijs Jurkevics (Lat) 1.48,91
3. Kaarel Lilleoja (Est) 1.51,37
4. Renel Rünk (Est) 1.54,09
5. Tiit Uibusaar (Est) 1.56,10
6. Ragnar Lipp (Est) 1.56,22

1500 m
1. Jonathan Komen (Ken) 3.41,75
2. Churchill Kipsang Keiyo (Ken) 3.41,77
3. Barnabas Bene (Hun) 3.42,05
4. Bernard Kiptanui Kiptum (Ken) 3.42,05
5. Mindaugas Narbutas (Lit) 3.45,15
6. Dmitri Onufrienko (Rus) 3.46,62
7. Nikolai Vedohhin (Est) 3.46,75
8. Tiidrek Nurme (Est) 3.47,44

110 m tj (-0,4 m/s)
1. Tarmo Jallai (Est) 14,09
2. Marko Ritola (Fin) 14,18
3. Magnus Husby-Rostad (Nor) 14,24
4. Mike van Kruchten (Hol) 14,68
5. Dmitri Borissenko (Est) 14,87
6. Lauri Lahesalu (Est) 15,24

Teivashüpe
1. Kaspar Valgepea (Est) 5.05
2. Päärn Brauer (Est) 4.80
3. Kristo Kallavus (Est) 4.70
4. Aigar Kukk (Est) 4.50

Kaugushüpe
1. Vytautas Seliukas (Lit) 8.03
2. Oleksi Lukaševitš (Ukr) 7.86
3. Jurien Cools (Hol) 7.76
4. Andrejs Maskancevs (Lat) 7.68
5. Lauri Leis (Est) 7.48
6. Jaanus Suvi (Est) 7.30

Kuulitõuge
1. Taavi Peetre (Est) 19.92
2. Jimmy Nordin (Swe) 18.80
3. Robert Häggblom (Fin) 18.71
4. Maris Urtans (Lat) 18.03
5. Roland Mändla (Est) 16.59
6. Märt Israel (Est) 16.54
7. Andrus Niit (Est) 16.38
8. Raido Kalbach (Est) 15.32

Kettaheide
1. Virgilijus Alekna (Lit) 68.94
2. Gerd Kanter (Est) 66.87
3. Gabor Mate (Hun) 63.46
4. Aleksander Tammert (Est) 63.28
5. Aleksandr Boritševski (Rus) 60.59
6. Johannes van Wyk (Rsa) 59.96
7. Märt Israel (Est) 59.74
8. Gaute Myklebust (Nor) 58.77
9. Jouni Helppikangas (Fin) 57.84
10.Margus Hunt (Est) 56.80

Odavise
1. Andrus Värnik (Est) 83.09
2. Eriks Rags (Lat) 79.59
3. Tomas Intas (Lit) 75.08
4. Heiko Väät (Est) 74.68
5. Kristo Galeta (Est) 71.69
6. Marko Jänes (Est) 71.28

Naised:
200 m (-0,7 m/s)
1. Lilija Piljugina (Ukr) 24,24
2. Ebe Reier (Est) 24,54
3. Kaire Leibak (Est) 24,92
4. Maris Mägi (Est) 25,08
5. Elen Viikmann (Est) 25,43
6. Kaie Kand (Est) 25,58

400 m (tüdrukud)
1. Kadi Jaansoo (Est) 61,12
2. Siiri Ladva (Est) 62,40
3. Riina Soo (Est) 63,97

800 m
1. Aina Valatkeviciute (Lit) 2.05,54
2. Anna Anfinogenova (Lat) 2.05,84
3. Oksana Degtjartšuk (Rus) 2.06,52
4. Natalija Zartšenko (Lat) 2.08,35
5. Jekaterina Duman (Est) 2.09,00
6. Kärt Simre (Est) 2.16,63

100 m tj (-0,8 m/s)
1. Mirjam Liimask (Est) 13,27
2. Kadri Viigipuu (Est) 13,58
3. Jaanika Meriküll (Est) 14,00
4. Julia Krasnova (Est) 14,43
5. Moonika Kallas (Est) 15,42

Kaugushüpe
1. Tatjana Ivanova (Rus) 6.58
2. Ineta Radevica (Lat) 6.50
3. Valentina Gotovska (Lat) 6.44
4. Kristel Berendsen (Est) 6.31
5. Sirkka-Liisa Kivine (Est) 6.14
6. Riina Vals (Est) 6.13
7. Kaire Leibak (Est) 6.06
8. Jaanika Meriküll (Est) 5.71

Teivashüpe
1. Lembi Vaher (Est) 3.70
2. Rita Obizhajeva (Lat) 3.60
3. Liina Utsal (Est) 3.20

Odavise
1. Indre Jakubaitite (Lit) 60.59
2. Moonika Aava (Est) 55.48
3. Jana Trakmann (Est) 55.32
4. Kirsi Ahonen (Fin) 54.05
5. Rita Ramanauskaite (Lit) 51.50
6. Piret Kuresson (Est) 44.40