Juba hommikul kell 10 alustati sulgpalliturniiri poolfinaalidega, kus meestest jõudsid oodatult finaali maailmas 329. kohal paiknev leedukas Povilas Bartusis (Vytautas Magnuse nimeline Ülikool) ning turniiril teist asetust omav Kaljumäe. Bartusis oli 21:17, 21:9 üle Eesti neljandast reketist Raul Käsnerist (Tartu Ülikool) ning Kaljumäe alistas Robert Kasela (Tallinna Tehnikaülikool) numbritega 21:8, 21:14.

Finaal oli aga tõeline thriller. 2013. aastal Kaasanis peetud suveuniversiaadil 17. koha pälvinud Kaljumäe alustas kohtumist selgelt teravamini, juhtides 21:16 ja 18:11. Siis aga haaras initsiatiivi Bartusis ning hakkas punkt-punkti haaval Kaljumäele lähenema. Eestlane omas veel kahte matšpalli seisul 20:18, aga geimivõidu numbritega 22:20 sai siiski leedukas. "Tekkis võiduhirm, millest on väga raske võitu saada," kommenteeris Kaljumäe matšpallide luhtamist.

Ka kolmas geim kulges ülipõnevalt ning seisul 20:19 oli omakorda Bartusisel kasutada matšpall. "See oli loto. Mäng võis vabalt minna ühele või teisele poole," sõnas Kaljumäe kahe järgnenud punkti kohta, kus eestlane lükkas palli otse servitõrjelt platsi viimase kümnekonna sentimeetri sisse ning seejärel lisas järgmises punktis veel ülivõimsa rabaku. Kolmandal matšpallil mees enam ei vääratanud ning numbritega 21:16, 20:22, 22:20 krooniti SELL-i mängude meeste sulgpalliturniiri võitjaks Rainer Kaljumäe. Poodiumi viimasele astmele tõusis Käsner, kes kolmanda koha kohtumises alistas Robert Kasela kindlalt 21:19, 21:9.

Naiste turniiril ei saanud Eesti seitsmes reket Helen Kaarjärv (Tartu Ülikool) vastu esimesena asetatud leedulannale Gerda Voitešovskajale (Klaipeda Ülikool), kaotades 21:12, 21:13. Lisaks esikohale läks ka kolmas koht Leetu, kui Indre Stareviciute (Kaunase Tehnikaülikool) alistas skooriga 21:13, 23:21 sama kooli esindaja Erika Norekaite.