Tartlaste resultatiivseim oli täna 18 punktiga Vallo Allingu, 17 punkti lisas Rain Veideman ja 11 silma Sten-Timmu Sokk, kes andis ka 8 resultatiivset söötu. Ventspilsi edukaim oli Martins Meiers 20 ja Janis Strelnieks 18 punktiga. Lauavõitluses valitses Sam Willard, kes viskas 13 punkti ja korjas 11 lauapalli.

Kõik neli veerandaega mängiti Lätis ülimalt tasavägist mängu. Esimese neljandiku võitis Tartu 23:22, teine jäi 16:16 viiki, kolmandal jäid lätlased ühe punktiga peale (22:21) ning viimasel veerandajal viskas kodumeeskond külalistest viis punkti rohkem (25:20).

17 sekundit enne mängu lõppu tabas Silver Leppik kolmepunktiviske, mis tõi tabloole seisuks 81:80. Seejärel võttis Ventspils aja maha, Asko Paade tegi kohe vastasele vea ning Ventspils suurendas edu 83:80-le. 7 sekundit enne lõpusignaali seisis vabaviskejoonel äsja kaugviskega hiilanud Leppik, kuid mõlemad visked läksid mööda. Lõpetuseks tegi ta veel vea Bojan Bakicile, kes vormistaski lõppskoori 85:80.

Tartu Ülikool naaseb Lätist kahe kibeda kaotusega. Kolmapäeval tuli Tartul tunnistada liiga autsaideri Liepaja Lauvase 93:104 paremust. Homsest alustab Läti turneed Kalev/Cramo. Saab näha, kas Eesti meistril läheb Lauvase vastu paremini.