Tartu Rocki eurosarja vastane tõuseb Leedu liigas üha kõrgemale


TÜ Rock vs Utena Juventus
TÜ Rock vs Utena JuventusFoto: Hendrik Osula

Tartu Ülikool/Rocki homne eurosarja vastane Utena Juventus on kolme järjestikuse võiduga tõusnud Leedu kõrgliigas neljandale kohale. Nädala lõpus kohtutakse Prienai Vytautasega ja võidu korral on soolas koguni kolmas positsioon Žalgirise ja Lietuvos rytase seljataga.

Seega on meeskond heal lainel, seda enam, et FIBA Europe Cupi sarjas purustati eelmisel nädalal Küprose klubi võõrsil koguni 35 punktiga 94:59.

Rockiga seisab Juventusel kolmapäeval ees printsipiaalne mäng, kus leedulasi rahuldab vähemalt 9-punktiline võit. Mõistagi ideaalis, sest tegelikult on kaalu ka lihtsalt võidul. Alagrupiturniiri esimeses voorus Utena Tartus kaotas 72:81.

Kui Rock kaotas nädalavahetusel Eesti liigas üllatuslikult AVIS Raplale, siis Juventus alistas liigatabeli viimase Džukija 75:62. Rünnakut silmas pidades andis suurima panuse võitu Edgaras Želionis, kes viskas 16 punkti. Rolandas Alijevas lisas 12 punkti ja 7 korvisöötu, Egidijus Dimša oli 9 punkti ja 11 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Džukija rünnakute vedaja oli 17 punktiga tunamullusel hooajal Rakvere Tarvas mänginud Giedrius Gustas.

Juventus - Rock vastasseisu on võimalik otseülekandes vaadata Delfi TV-st kolmapäeval, algusega kell 18.15.