Tallinna Kalev šokeeris Tarvast, Valga kaotas Leedus

 (51)
Tallinna Kalev šokeeris Tarvast, Valga kaotas Leedus
Foto: Taavi Arus

Tallinna Kalevi korvpallimeeskond, kes oli siiani kaotanud Eesti meistriliigas kõik viis mängu ja Balti liigas neli kohtumist, avas täna Rakveres võiduarve. Kalevlased mängisid Balti liiga mängus üle Tarva lisaajal 79:73.

Terve kohtumise juhtinud Kalevi parimad olid Marc Campbell 20, Raido Roos 19 ja Emmanuel Okoye 17 punktiga. Tagamängija Leon Jacobi esimene etteaste Tarva särgis lõppes 33 ja poole mänguminuti jooksul kogutud üheksa punkti (vabavisked 2/1, 2p 7/1, 3p 9/2) ja nelja resultatiivse sööduga. Pahupoolele jäid kolm pallikaotust.

Tarva ridades kogusid Renato Lindmets ja Reimo Tamm mõlemad 16 punkti. Kalevlased näitasid täna Tarvast märksa paremat visketäpsust ja valitsesid lauavõitlust 54:40.

Kalevil on nüüd C-alagrupis 1 võit viiest mängust, Tarval üks võit neljast.

Siim-Sander Vene koduklubi Prienai Rudupis alistas sama alagrupi mängus koduväljakul Vilniuse Sakalai kindlalt 91:64. Otsustav vahespurt tehti kolmandal veerandil, mis võideti koguni 31:11. Vene viskas 24 mänguminutiga 8 punkti ja hankis 7 lauapalli. Prienai jätkab C-alagruppi täisedu kuue võiduga.

B-alagrupis kaotas Valga Maks ja Moorits Leedus Lietkabelisele 60:74 ja jätkab viie kohtumise järel võiduta. Valga tulemuslikum oli täna Joonas Järveläinen 19 punktiga.