TÄISPIKKUSES | Võimsa alguse teinud Eesti U18 koondis alistas tugeva Belgia

 (66)
Tallinnas alguse tõeline korvpallipidu: 24 meeskonna osavõtul peetakse maha U18 vanuseklassi B-divisjoni EM-finaalturniir. Eesti kohtus avamängus Šveitsiga ja võitis suureskooriliselt 94:55.
Tallinnas alguse tõeline korvpallipidu: 24 meeskonna osavõtul peetakse maha U18 vanuseklassi B-divisjoni EM-finaalturniir. Eesti kohtus avamängus Šveitsiga ja võitis suureskooriliselt 94:55.Foto: Karli Saul

Eesti U18 korvpallikoondis jätkas kodust EM-i B-divisjoni turniiri võiduga Belgia vastu.

Eesti alustas mängu võimsalt ning avaveerandi järel oli isegi arvata, et siit võib tulla järjekordne seljavõit, sest skooriks oli juba 24:11. Poolajaks juhtis Eesti 40:24, kuid belglased vähendasid vahet, ning viimast veerandit alustati skoorilt 51:40. Kuid Eesti noormehed suutsid külma närvi hoida ning mäng lõppes 70:68.

Eestlaste poolelt viskas kõige rohkem punkte Kristian Kullamäe (18), Matthias Tassi arvele jäi 11 lauapalli.

Kui Eesti oli seni alistanud Šveitsi ja Taani, siis ka Belgial oli enne tänast mängu täisedu, sest võidetud oli nii Iirimaad, kui ka Makedooniat.

Kohtumine täispikkuses:


Enne mängu:

Esimestes mängudes on Belgia resultatiivsemad pallurid olnud Noel Coleman (keskmiselt 16 punkti mängus) ning Giuliano Neri (13 punkti mängus).

Eesti poolelt on sel turniiril enim punkte toonud Henri Drell (14 punkti mängus) ning Matthias Tass (13,5 punkti mängus). Tassi arvele on mängus jäänud keskmiselt ka 7,5 lauapalli.

Eesti ja Belgia kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 18.15.