Täismäng: Otepää MK rajale lisati Tehvandi tõus

 (6)
Kein Einaste, suusatamine
Foto: Jüri Järv

Ligi nädal aega tagasi plaanisid Otepää Maailmakarika etapi korraldajad võistluse läbi viia 2,5 km rajal. Tänu külmadele ilmadele ja pidevalt lisanduvale lumele tundus möödunud nädalavahetusel realistlik ka 3.75 km distants.

Eile õhtul otsustati aga võistlus läbi viia maksimumprogrammi kohaselt 5 km rajal. See tähendab, et sisse võeti ka publikumagnet ja sportlaste hirm – Tehvandi tõus.

„Nüüdseks on nii loodusliku kui kunstlume abil kaetud staadion ja 3.75 km suusarada. Tehvandi tõus oli seni plaanidest väljas, kuid ilmataat on meile appi tulnud ja ka sealse osa rajast kenasti valgeks teinud. Suusatajate hulgas austatud nõlvale tuleb lund veel juurde tuua ja sellega saame ka hakkama. Reedeni on aega rada ehitada,“ räägib Otepää MK korralduskomitee esimees Jaak Mae.

Tehvandi tõus on läbi aegade olnud sealsete suusaradade krooniks. See on rajalõik, kus tugevamad sõitjad panevad oma paremuse maksma ning nõrgematel tuleb alla vanduda. Põhjast tippu jõudmiseks kulub umbes kaks minutit ning tippsportlase jaoks tähendab see maksimaalset pingutust. Pealtvaatajad on läbi aegade armastanud seal võistlustele kaasa elada ning lemmikuid ergutada. Lisaenergia kulub seal igale sportlasele marjaks ära.

Nii Tehvandi tõusule kui ka mujale raja äärde ning tribüünidele ootavad korraldajad publikut juba sellel laupäeval ja pühapäeval kui peetakse maailma suusatippude osavõtul siinne suurim talvine tippspordisündmus.