TÄHTEDE MÄNG: Saage tuttavaks - Soome liiga staare juhendavad treeneritena Joonas Iisalo ja Sami Toiviainen

 (1)
Soome- Eesti korvpall
Soome- Eesti korvpallFoto: Raul Mee

16. veebruaril Tartus toimuva Tähtede mängu Soome Korisliiga parimate meeskonna treenerid on Joonas Iisalo ja Sami Toiviainen, kes on mõlemad aastate jooksul juhendanud erinevaid Soome klubisid ning koondiseid.

Esmalt meeldetuletuseks, et Tähtede mängu nii Eesti-Läti kui Soome liiga baasil tehtud tiime juhendavad treenerid, kes olid 1. jaanuari seisuga kohalikes liigades esimesel ja teisel kohal.

Joonas Iisalo - Salon Vilpase peatreener. Soome liiga aasta treener 2017; Soome liigas saanud kolm hõbedat - 2018, 2017 ja 2015 ja pronksi 2014; oli Loimaa Bisonsi peatreener 2014. aastal VTB sarjas ja EuroCupis; on juhendanud mitmeid Soome noortemeeskondi ja -koondiseid.

Sami Toiviainen - Korisliigas mängiva Tampere Pyrintö peatreener; oli Soome liiga aasta treener 2009 Lahti ja 2013 KTP meeskonna juhendajana; on treeninud ka Soome noortekoondiseid; Soome liigas oli 2007-2011 Lahti Namika treener, 2011-2014 KTP Basketi; 2014-2017 Kauhajoki Karhu peatreener ja 2017 aastast juhendab Tampere meeskonda.

Eesti-Läti ühismeeskonda juhendavada liiga kahe parema meeskonna juhendajad Roberts Štelmahers (Ventspils) ja Donaldas Kairys (Kalev/Cramo). Mõlemad mehed olid Tähtede mänguga seotud ka mullu, mil esimene juhendas Läti ja teine Eesti meeskonda.

Seotud lood:

Tähtede mängu korraldab Ekspress Meedia; pileteid saab osta SIIT.

Kohtumise partnerid on Utilitas, Dorpat, Maks ja Moorits, Tartu Coop, Tallink, Sportland, Viru Õlu ja Tartu linn.