TÄHTEDE MÄNG: Milline on treenerite Kullamäe ja Kuusmaa senine omavaheline saldo?


Tyco Rapla vs Tartu Ülikool Rock
Gert Kullamäe ja Aivar Kuusmaa - siin pildil esimest korda Rocki ja Rapla treeneritena mängu järel kätt surumasFoto: Siim Solman

16. veebruaril Saku Suurhallis toimuval Alexela Korvpalli Meistriliiga Tähtede Mängul on meeskondade peatreeneriteks legendaarsed mängijad ning juhendajad Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe, kes on erinevaid koduseid tippmeeskondi juhtides korduvalt ka varem piigid ristanud.

Kui mängijatena koos ja vastamisi minekuid ei jõua vist keegi päris täpselt kokku lugeda, siis Kuusmaa ja Kullamäe duellid peatreeneritena liiga kaugesse minevikku ei ulatu. Koos oldi aastal 2012 vastavalt BC Kalev/Cramo (Kuusmaa) ja Tartu Ülikooli (Kullamäe) peatreenerid, alates 2014. aasta kevadest on Kuusmaa AVIS Rapla juhendaja, Kullamäe aga endiselt tartlaste loots.

Kogu selle aja jooksul on Kuusmaa ja Kullamäe juhendatavad meeskonnad kõigis sarjades kokku läinud 15 korral. Esimesed kaheksa duelli peeti Kalevi ja Tartu eesotsas (sealhulgas neli mängu meistriliiga finaalseerias), järgmised seitse on tulnud aga Rapla ja Tartu treeneritena.

Võitude-kaotuste saldo on sealjuures pinevalt tasavägine - praegu juhib Kuusmaa kaheksa võiduga, Kullamäe on peale jäänud seitsmel korral. Kalevi ja Tartu juhendajatena jäi saldo 5:3 Kuusmaa kasuks (4:3 meistriliigas, 1:0 Balti liigas); Rapla ja Tartu treeneritena on mängudega 4:3 hetkel peal Kullamäe.

Neli aastat noorem Kullamäe võib seisu aga juba peagi viigistada - juba 18. novembril on meeskondade vahel kavas järjekordne meistriliiga kohtumine...

Seotud lood:

Pileteid üritusele saab osta Piletilevist. Kuni 15. novembrini maksab pääse õpilastele 10 ning täiskasvanutele 13 eurot. Tee isale isadepäevaks ilus kingitus ning saage üheskoos osa vägevast korvpalliõhtust!

2017. aasta 16. veebruaril toimub üle pikkade aastate taas meie korvpalliliiga Tähtede Mäng, mil Delfi ja Eesti Päevaleht kui peakorraldajad koos korvpalliliiduga toovad platsile koduliiga säravamad tähed. Viimati peeti korvpalliliiga Tähtede Mäng 2011. aastal Raplas, seejärel initsiatiiv soikus.

Idee taastada kõikjal maailmas menukas formaat - liiga tähtede mäng - tärkas tänavu varasuvel, mil Delfi ja Eesti Päevaleht korraldasid Kalevi N. Liidu meistriks tulemise 25. aastapäeval sõprusmängu Tallinna Kalevi ja Kaunase Žalgirise veteranide vahel.