Tähtede mäng 2018: vastamisi lähevad Eesti ja Läti korvpalliliigade lemmikud

 (10)
Tähtede mäng 2018: vastamisi lähevad Eesti ja Läti korvpalliliigade lemmikud
Tähtede Mäng

2018. aasta 16. veebruaril toimub Saku suurhallis Tähtede mäng 2018, kus vastamisi on Eesti ja Läti korvpalliliigade tähed. Kohtumise korraldavad Delfi ja Eesti Päevaleht.

Eesti korvpalli kaks väga emotsionaalset hetke on seotud Lätiga. Draamat ja kirge on olnud nendes kahes hetkes palju! 1991. aastal võitis Tallinna Kalev N. Liidu meistrivõistluste poolfinaalis pärast Aivar Kuusmaa imelist tervenemist Riia VEFi ja 2015. aasta korvpalli EMil Riias, kus tuhanded Eesti fännid oli valmis juba minema jätkumängudele Prantsusmaale, kus tuli ikkagi võõrustajatele alla vanduda ja Tallinna tagasi tulla…

Aeg on võtta revanš.

Kõik korvpallifännid Eestis ja Lätis saavad ka tänavu meeskonnad ise komplekteerida, hääletus algab 1. detsembril. Treenerid selguvad Eestis Alexela ja Lätis Olybeti Korvpalli Meistriliiga 1. jaanuari tabeli seisu järgi ja kolme edukama klubi peatreenerid moodustavad üheks õhtuks treenerite trio, kes hakkavad võistkondi ohjama.

Meeskondade hääletamissüsteem avalikustatakse novembri alguses.

“Meil on hea meel taas rõõmustada Eesti ja loodetavasti ka Läti korvpallisõpru, eriti pärast Läti üliedukat esinemist EMil. Mõte korraldada ühine Tähtede mäng sündis vahetult pärast 2017 üritust, et kohtumist iseloomustaks kirg, rõõm ja võitluslikkus. Suvel peeti läbirääkimisi ja hooaja alguseks on plaanid tegutsemisküpsed. Tähtede mäng 2018 saab olema elamusterohke, intrigeeriv, aga eelkõige loodetavasti tulvil heal tasemel korvpalli,” ütles üritust korraldava Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald.

Seotud lood:

Lisaks klassikalisele Tähtede mängule on kavas ka ridamisi minivõistlusi: osavusvõistlused liigade parematele mängijatele ja treenerite kaugvisetevõistlus lisavad programmi sära ja pinget.

Eesti korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi arvates on Eesti ja Läti vastasseis tähtede mängul igati tervitatav. „Tegemist on esmakordse ja enneolematu mänguga, mis on korvpallipubliku jaoks kindlasti huvitav ja ingtriigi tekitav. Usun, et tuleb viimaste aegade põnevaim tähtede mäng,“ lisas ta.

Õhtu jooksul astuvad lavale Eesti ja Läti artistid ning tantsutüdrukud. Ka õhtujuhte on kaks – üks Eestist ja teine Lätist.

2018. aasta Tähtede mängu partnerid on Utilitas, G4S, Tallinna linn, Maks & Moorits, Sportland.

Esimene Alexela korvpalliliiga Tähtede mäng peeti pärast pikka vaheaega tänavu, mil vastamisi olid sõbrad ning rivaalid Aivar Kuusmaa ning Gert Kullamäe ja nende moodustatud võistkonnad.

16. veebruaril kell 18.30 algava suure korvpalliõhtu pileteid saab osta Piletilevist alates 10. oktoobrist. Eesti Päevalehe tellijatel on järgmisel nädalal võimalus piletid soetada kasutades tellijaeelist. Telli Eesti Päevaleht SIIN