Spordijuht venelase positiivsest dopinguproovist: see on kas provokatsioon või on sportlane idioot

 (35)
Aleksandr Krušelnitski (paremal)
Aleksandr Krušelnitski (paremal)AP

Venemaa Curlinguföderatsiooni praegune ja endine president ei usu, et Pyeongchangi olümpial pronksmedali võitnud, kuid meldooniumi kasutamisega vahele jäänud curlingupaari liige Aleksandr Krušelnitski oleks dopingut tahtlikult kasutanud.

"Ma pole keemik ega tea, kui kaua meldoonium organismis püsib. Aga ma ei usu, et Krušelnitski oleks seda kasutanud. Curlingumängijad on dopinguainetega kursis. Nad pole haiged olnud, pole haiglaravil olnud ega ravimeid pruukinud," rääkis curlinguföderatsiooni endine juht Olga Andrianova Sport-Expressile.

"Ma lihtsalt ei usu seda, sest sportased on selle medali nimel nii palju vaeva näinud. Nad teavad, et see medal on väärt rohkem kui see ravim," lisas ekspresident.

Venemaa Curlinguföderatsiooni praegune president Dmitri Svištšev tunnistas, et uudis positiivsest dopinguproovist oli šokeeriv.

"Siin on kolm võimalust. Kui nad tarvitasid teadlikult, siis pole sportlasel üldse ajusid! Teine variant on provokatsioon - neile söödeti või joodeti meldooniumi sisse. Kolmas võimalus on, et tegemist oli jääknähtudega varasemast tarvitamisest," loetles president.