Venelased alustasid mängu kodupubliku ees hästi, juba kaheksandal minutil viis Ilja Kovaltšuk suurfavoriidid juhtima. Soome toibus siiski kiiresti ning vaid minut hiljem lõi viigivärava Juhamatti Aaltonen. Avakolmandiku lõpus, täpsemalt 18. minutil, viis soomlased juhtima legendaarne Teemu Selänne, kes 43-eluaastale vaatamata jätkuvalt heas vormis on.

Teisel kolmandikul sündis üks värav. 26. minutil viis Selännega koos esimeses kolmikus mängiv Mikael Granlund soomlased juba 3:1 juhtima. Rohkem väravaid ei visatudki ning Soome pääses kolmandat olümpiat järjest medalimängudele.

Neli aastat tagasi sai Soome Vancouveris pronksi, 2006. aasta Torino mängudel saadi finaalis valus kaotus Rootsilt, kellega seekord mängitakse juba poolfinaalis. Mäng peetakse reedel. Päeva esimeses veerandfinaalis olid rootslased alistanud Sloveenia 5:0.

Kell 19:00 kohtub esmakordselt olümpial veerandfinaali jõudnud Läti suurfavoriidi Kanadaga ning USA Tšehhiga.

Delfi toob mängude tähtsamad sündmused operatiivselt lugejateni.

Soome - Venemaa 3-1 (2-1,1-0,0-0)
07.51 0-1 Kovaltšuk (Datsjuk) arvuline ülekaal
09.18 1-1 Aaltonen (Kontiola)
17.38 2-1 Selänne (Granlund)
25.37 3-1 Granlund (Selänne, Timonen) arvuline ülekaal