Soomlanna astus skandaali sattunud Rootsi kaunitari kaitseks välja

 (23)
Annimari Korte ja Khaddi Sagnia
Annimari Korte ja Khaddi Sagniaundefined

Soome kergejõustiklane Annimari Korte kommenteeris kriitika alla sattunud Rootsi kaugushüppaja Khaddi Sagnia võistlusriietust ja leidis, et rootslannale tehakse liiga.

Kergejõustiku EMi ajal puhkes Rootsi meedias väiksemat sorti skandaal, kui paar treenerit kritiseerisid, et Sagnia võistlusriietus oli liiga paljastav ega sobinud avalikult demonstreerimiseks. Näiteks kirjutas endine 800 meetri jooksja ja praegu Soomes treenerina tegutsev Lauri Hollo Ilta-Sanomate kommentaaris: "Paljud kindlasti naudivad tema ilusa kujuga kannikaid, aga see ületab juba hea maitse piiri."

Soomlanna Korte hinnangul tehakse Sagniale liiga, sest kergejõustiklane ei saa valida, kuidas võistlusriietus tema seljas välja näeb.

"Ma tõesti ei mõista seda arutelu, sest spordivarustus on kümneid aastaid sarnane. Mees ei saa ju valida, kuidas kellegi ülikond talle istub. Need istuvad lihtsalt erinevatele inimestele erinevalt," ütles Korte.

Ta lisas, et Soome koondislastel polnud näiteks Berliinis üldse võimalik valida, kas võistelda nappides pükstes või veidi pikema trikooga, sest alaliidu leping senise spordivarustuse firmaga oli lõppenud.

"Meil oli kasutada vaid vana varustus ja valikus olid vaid väiksed püksid," sõnas Korte.