Soome ortopeed: Magnus Kirti ootab vähemalt pooleaastane taastumisprotsess

 (19)
Magnus Kirt
Magnus KirtFoto: Dylan Martinez, Reuters/Scanpix

Endine tippmaadleja ja praegune ortopeed Tuomo Karila leiab, et Doha MMil odaviskes hõbemedali võitnud, kuid eelviimasel katsel õlga vigastanud Magnus Kirdi trauma on tõsine ja teda ootab umbes poole aasta pikkune võistluspaus.

"Tavainimesel oleks pärast sellist vigastust käsi korras kahe kuuga. Kui odaviskajal tuleb aga õlg liigesest välja, siis on tavaliselt ka kõhre puruks. Sel juhul ei saa enne kuut kuud täie jõuga oda visata," sõnas Karila ajalehele Ilta-Sanomat.

Kuna Tokyo olümpia on juba kümne kuu pärast, leiab Karila, et Kirdi ettevalmistus OMiks saab kindlasti kannatada.

"Kui õlal on vaid kõhrekahjustus, siis saab ta olümpial võistelda. Tema treeningettevalmistus on aga endiselt tõsise löögi alla. Taastumisprotsess kestab Tokyo olümpiani välja," pakkus Karila.

Eile Doha haiglas tehtud röntgenuuring näitas, et Kirdi õlg sai kerge luukahjustuse. MRT-uuring tehakse teisipäeval Tallinnas ning siis selgub, kas eestlane sai ka pehmete kudede vigastusi.

Soome odavisketreener Petteri Piironen pakkus eilse finaalvõistluse järel, et halvima stsenaariumi korral võivad Eesti rekordimehe olümpialootused olla purunenud. "Kui õlg on liigesest välja tulnud ja kõõluses on midagi rebenenud, siis on kümme kuud paganama lühike aeg, et kõike korda saada," hindas Piironen.

Tokyo olümpia algab 24. juulil 2020.