Sel nädalavahetusel: Harku järve jooks avab Delfi Järvejooksude sarja!


44. jooks ümber Harku järve
Jooks ümber Harku järve.Foto: Tiit Blaat

Eesti üks vanemaid järjepidevalt toimunud jooksusarju, tänavu 2019 Delfi Järvejooksude nime kandev hooaeg saab avalöögi juba eeloleval pühapäeval, kui toimub 48. jooks ümber Harku järve.

Tallinnas ja Harku vallas kulgevale järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad, sest 6,6 km pikkune rada sobib ideaalselt ka kõndimiseks. Eelregistreerimise põhjal on osalema oodata üle 600 jooksja ja kepikõndija, kes kõik saavad finišis pärjatud unikaalse medaliga.

Start 6,6 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Harku rannas ning favoriidina läheb rajale eelmise aasta Harku jooksu võitja Rainis Mitt.

Kell 11 avavad jooksupäeva Harku järve rannas lastejooksud, kus kuni 12-aastased osalevad 250 m distantsil. Lapsed saavad end kirja panna alates kella 10-st ja osalemine lastele on tasuta.

Enne järveringile minekut teevad Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid jooksusõpradele meeleoluka soojenduse.

Delfi Järvejooksude sarjas toimub kokku neli eri pikkuste ja emotsioonidega jooksu, mis sarja 18. hooajal toimuvad muudetud järjekorras. Maist kuni augustini mahub igasse kuusse üks jooks ja kokku saavad jooksusõbrad nautida 48 km järvejooksude ilu.

Lisaks sarja lühimale, 6,6 km pikkusele ringile ümber Harku järve kuulub järvejooksude sarja veel kolm eriilmelist järvejooksu:

- Laupäeval, 29. juunil toimub 6. Suvejooks ümber Saadjärve. Tartumaal ja Jõgevamaal kulgev 16,9 km järvering ring viib jooksjad ümber Saadjärve kulgevatele laugjatele tõusudele ja langustele ning toob osalejad Äksi Jääajakeskusesse.

Seotud lood:

- Sarja kolmas etapp, 38. jooks ümber Pühajärve toimub laupäeval, 27.juulil. 10,7 km pikkune ring Otepää kuppelmaastikul kostitab lisaks jooksurõõmule ka silmale kaunite vaadetega ning pakub võimalust järgmisel päeval proovida kõigile jõukohast Pühajärve pargitriatloni.

- Delfi Järvejooksude sarja lõpetab traditsiooniliselt laupäeval, 24. augustil 47. korda korraldatav jooks ümber Ülemiste järve. 13,8 km ring pakub unikaalse, vaid üks kord aastas avaneva võimaluse joosta vahetult ümber Tallinna joogivee reservuaari.

Järvejooksude stardid on kell 12 ja igal jooksul toimuvad kell 11 Lastejooksud.

Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad, igal jooksul lõpetajale medal. 2019. aastal on Delfi Järvejooksude medalid inspireeritud tegevustest, mida saab harrastada sarja kuuluvatel järvedel. Sarja avaetapi, 48. jooksu ümber Harku järve medalil on Eestile palju kuulsust toonud sõudjad.

Sarja peatoetaja Delfi poolt on kõigile sarjale registreerunutele tasuta Ekspress Meedia Kogupakett 3 kuuks (juuni-august, väärtus 29,97 eur). Kogupakett annab ligipääsu kogu Delfi tasulisele sisule. Paketti kuuluvad Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, laupäevaleht LP, Maaleht, Kroonika, Anne ja Stiil, Eesti Naine, Pere ja Kodu, Tervis Pluss, Maakodu, Oma Maitse. Kogupaketti on kasutajal võimalik jagada 4 inimesega.

Seoses 48. jooksuga ümber Harku järve toimub pühapäeval, 19. mail ajutiselt häiritud liiklus Harku vallas Järvekalda ja Hobuseraua teel.
Eelregistreerimine 48. jooksule ümber Harku järve ja kogu sarjale lõpeb neljapäeva, 16.mai hilisõhtul.

Vaata infot ja registreeri www.stamina.ee/jarvejooks!