"See on kohutav! Mul polnud sellest aimugi..." Rootsi suusatäht Charlotte Kalla tegi PyeongChangi olümpia eel õudse avastuse

 (128)
"See on kohutav! Mul polnud sellest aimugi..." Rootsi suusatäht Charlotte Kalla tegi PyeongChangi olümpia eel õudse avastuse
Charlotte KallaFoto: NTB SCANPIX, REUTERS

Rootsi murdmaasuusatäht Charlotte Kalla on šokis: tal polnud õrna aimugi, et PyeongChangi olümpiat korraldavas Lõuna-Koreas on koeraliha tootmine sedavõrd suur ja inetu tööstus.

Loomaõiguslased on Lõuna-Koread korduvalt koerade kohtlemise eest teravalt kritiseerinud - enne nende tapmist veedavad koerad oma päevad räpastes ja külmades oludes, sageli alatoidetud ja -joodetult. Lõuna-Koreas on üle 17 000 koerafarmi ning igal aastal tapetakse toiduks enam kui 2,5 miljonit koera.

Koerade eest võitlevad organisatsioonid loodavad, et olümpiamängud annavad neile võimaluse neljajalgsete kohutavale kohtlemisele kogu maailma tähelepanu pöörata.

Loomaõiguslase Nami Kimi sõnul loodavad nad väga, et mõned tippsportlased seetõttu mänge boikoteeriks või vähemalt Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele avalduse teeks, et nemad koerte nimel midagi ette võtaksid.

Kui Rootsi ajaleht Charlotte Kallale videot Lõuna-Korea koertefarmidest näitas, oli Kalla šokeeritud. "See on kohutav! Mul polnud sellest õrna aimugi..." ohkas Kalla. "See on väga imelik ja õudne. Seda videot polnud üldse lõbus vaadata."

Millist reaktsiooni tekitavad sellised videod sinul, hea lugeja? Vaata näiteks Korea koertefarmide dokfilmi treilerit: