Lukas Podolski viis kodupubliku ees mänginud sakslased Mehhiko vastu 37. minutil juhtima.

Karikavõistlustel väga sitket mängu näidanud mehhiklased viigistasid kolm minutit hiljem Jose Fonseca löögist.

Viigiseis püsis aga tablool vaid ühe minuti, siis viis Bastian Schweinsteiger sakslased uuesti juhtima.

Teise poolaja alguses eemaldati Mike Hanke ja Saksamaa koondis pidi jätkama kümnekesi. 58. minutil särasid tablool taas viiginumbrid — Mehhiko teise värava lõi Jared Borgetti.

Kuigi kümmekond minutit enne normaalaja lõppu viis Robert Huth sakslased taas juhtima, päästis Borgetti kuus minutit hiljem mehhiklased lisaajale.

Lisaajal suutsid 4:3 võiduvärava lüüa kümnekesi jätkanud sakslased — värava autoriks Michael Ballack 97. minutil.