Saksamaa kaotas MM-i avamängu alles teistkordselt, kuid esimesel juhul oli sellest taastumine võimas


Sakslastel on kõvasti mõtteainet. Thomas Müller ja Toni Kroos ei suutnud avamängus Mehhiko väravat lahti muukida.
Sakslastel on kõvasti mõtteainet. Thomas Müller ja Toni Kroos ei suutnud avamängus Mehhiko väravat lahti muukida.Foto: CHRISTIAN HARTMANN, Reuters/Scanpix

Tiitlikaitsja Saksamaa jaoks sai tänavune jalgpalli MM-finaalturniir šokeeriva alguse, kui alagrupiturniiri avavoorus jääi 0:1 alla Mehhikole.

Saksamaa koondise jaoks oli see ajaloos alles teiseks korraks, kui nad kaotasid enda MM-i avamängu. Sarnane asi juhtus ka 1982. aastal.

Hispaanias toimunu MM-il kaotasid sakslased avamängus 1:2 Alžeeriale. Ülejäänud kaks alagrupimängu Lääne-Saksamaa toona võitis ja järgmisesse ringi jõuti alagrupi võitjana. Lõpuks murdsid nad koguni finaali välja.

1982. aasta MM-il Lääne-Saksamaa päris muinasjutulist lõppu ei saanud, kuna esikohamängus jäädi 1:3 alla Itaaliale.

Viimati jäid sakslased MM-i avamängus võiduta 1986. aastal, kui viigistati 1:1 Uruguayga. Ka toona jõudis Lääne-Saksamaa lõpuks finaali välja. Esikohamängus jäädi 1986. aastal alla Argentinale.

Tuleb lisada, et käimasolev MM oli kolmas järjest, kus tiitlikaitsja ei suutnud avamängu võita. 2010. aastal viigistas Itaalia 1:1 Paraguayga ning 2014. aastal kaotas Hispaania 1:5 Hollandile.