Rootsi naised lõpetasid Küüslaugutüdrukute Kimide võidukäigu


Küüslaugutüdrukud tänases finaalis
Küüslaugutüdrukud tänases finaalisFoto: Aaron favila, AP

Kodustel olümpiamängudel naiste curlingus finaali jõudnud Lõuna-Korea jäi siiski kuldmedalita, kui Rootsi neist jagu sai.

Lõuna-Korea saatis oma curlingu naiskonna esimest korda olümpiale alles nelja aasta eest Sotšis. Toona tuli kolme kaotuse ja kuue võiduga leppida kaheksanda kohaga, aga nüüd läks oluliselt paremini.

Lisaks säravatele tulemustele on vähemalt sama haarav ka nende omapärane lugu. Kõigi Korea koondislaste perekonnanimed on Kimid, kaks neist on omavahel õed, ja kõik nad on pärit samast linnast Uiseonist. Kui varem oli see tuntud peamiselt kõva küüslaugukantsina - sealt ka nende hüüdnimi "Küüslaugutüdrukud" -, siis nüüd pea samavõrd ka curlingukeskusena. Toiduga on seotud ka enamike Kimide hüüdnimed - kapten Eun Jungi kutsutakse näiteks Jogurtiks, tema võistkonnakaaslased on aga Pannkook, Steak, Cho-Cho ja Päike.

Kummaline muinasjutt neid aga kõige kirkamate autasudeni veel ei viinud, sest finaalis tuli leppida Rootsi 8:3 võiduga. Pronksmedalid viisid eile koju jaapanlannad.