ROK teatas, et Bach kirjutas Venemaa presidendile Vladimir Putinile, et avaldada kaastunnet pärast pühapäeval ja esmaspäeval toimunud rünnakuid Volgogradis, milles hukkus viimastel andmetel 33 inimest, vahendab Associated Press.

„See on põlastusväärne rünnak süütute inimeste vastu ning kogu olümpialiikumine ühineb minuga selle argpüksliku teo täielikus hukkamõistus,“ ütles Bach esmaspäeval. „Meie mõtted on koos ohvrite omastega.“

Volgograd asub umbes 650 kilomeetri kaugusel Sotšist kirdes.

Bach ütles, et väljendas oma kirjas Putinile veendumust, et Vene võimud tagavad Sotšis ohutud ja turvalised mängud.

„Ma olen kindel, et tehakse kõik, et kindlustada sportlaste ja kõigi olümpiamängudest osavõtjate julgeolek,“ ütles Bach.

„Kahjuks on terrorism ülemaailmne haigus, aga sellel ei tohi kunagi lasta triumfeerida,“ lisas Bach. „Olümpiamängud tähendavad igasuguse tausta ja usutunnistusega inimeste kokkutoomist, et saada rahumeelsel viisil üle meie erinevustest.“

Venemaa olümpiakomitee president Aleksandr Žukov ütles, et ei ole mingit vajadust spetsiaalsete sammude astumiseks Sotši kindlustamiseks, sest kõik vajalik on juba tehtud.

Siiski on Volgogradi pommiplahvatused toonud julgeolekuohu Sotšisse sõitma valmistuvate sportlaste ja administraatorite teadvusse.

Rahvusvahelise jäähokiföderatsiooni (IIHF) president ja taliolümpia spordiorganisatsioonide katusorganisatsiooni juht René Fasel ütles, et julgeolekumeetmed Sotšis on samasugused kui 2002. aastal Salt Lake Citys, kui seal toimusid mängud vaid kuid pärast 2001. aasta 11. septembri terroriakte.

„See on kõigi jaoks väga keeruline. Inimesed hakkavad julgeoleku üle kaebama,“ ütles Fasel. „Ma olen kindel, et venelased teevad kõik vajaliku, aga see tähendab, et meil on uskumatult karm turvakontroll.“

Faseli sõnul ei tohi olümpiamängud terroriähvardustele alistuda.

„Me peame olema tugevad,“ ütles Fasel. „Me otsustasime minna Sotšisse ja ainus vastus neile pommiplahvatustele ja terroriintsidentidele on sinna minna.“

ROK-i asepresident ja Austraalia olümpiakomitee juht John Coates ütles, et Austraalia võtab tarvitusele ettevaatusabinõud sportlaste ja nende perede ohutuse tagamiseks.

„Ükski meie sportlane ei sõida Sotšisse või sealt ära auto, bussi või rongiga; keegi ei treeni ega võistle Venemaal väljaspool Sotšit ja keegi ei puhka kuskil mujal Venemaal pärast mänge,“ ütles Coates. „Sportlaste pered ja kõik teised olümpiamängudest osavõtjad, sealhulgas meedia ja pealtvaatajad, peavad arvestama sammudega, mida me astume meie sportlaste ohutuse ja heaolu tagamiseks.“

Norra murdmaasuusataja Marit Bjørgen ütles pühapäeval, et esimene rünnak Volgogradis tekitas temas hirmu.

„On endiselt raske öelda, kas see on kuidagi seotud Sotši olümpiaga,“ ütles Bjørgen Norra rahvusringhäälingule NRK. „See tuli väga äkki ja ma pean selle kohta rohkem teada saama. Kuid selliste asjade juhtumiseks ollakse kergelt valmistunud ja loomulikult ma kardan natuke. Ma arvestan sellega, et nad hoolitsevad meie eest hästi ja meil on Sotši mängude ajal tugev julgeolek.“