Kes tahtis, võis esimesi märke Manchester Unitedi ründaja vigastusest välja lugeda juba kaheksandikfinaalist, kus van Persie 15 minutit enne mängu lõppu välja vahetati, kuigi Holland oli siis alles 0:1 kaotusseisus. Wesley Snejideri ja Klaas Jan Huntelaari hilistest väravatest saadi siiski dramaatiline 2:1 võit.

Peatreener Louis van Gaali sõnul polnud aga vahetus vigastusega seotud: "Van Persie välja vahetamine oli taktikaline käik. Ärgem unustagem, et enne meeskonnaga liitumist ravis ta vigastust. Raske on teda 90 minutit väljakul hoida, eriti nendes kuumades tingimustes."

Daily Maili teatel ei maksa seega imestada, kui laupäevases veerandfinaalis on van Persie asemel algkoosseisus hoopis Huntelaar.