Rauno Sappineni EM-i kommentaar: penaltiseeria mängitakse kõrvade vahel


Rauno Sappineni EM-i kommentaar: penaltiseeria mängitakse kõrvade vahel
Foto: AP/SCANPIX

Selle finaalturniiri esimese play-off mängu algus oli närviline, eriti just Šveitsi poolelt, sest Poolale kingiti mitu ohtlikku võimalust. Avapoolaeg oli üldse Poola kontrolli all. Šveitsi tugevuseks olevad standardolukorrad maksid ebaõnnestudes kätte, kui poolakad nõelasid kontrarünnakutega. Poola üleminekud kaitsest rünnakule on väga kõrgest klassist.

Teisele poolajale tuli Šveits vastu oluliselt aktiivsemalt ja suure tahtega, nad kontrollisid tervet teist poolaega. Taas tekkisid Šveitsi võimalused standardolukordadest. Viigi tõi minu meelest kohtumise parima mehe Xherdan Shaqiri poolt löödud senise turniiri ilusaim värav.

Lisaajal oli mäng taas pigem Šveitsi käes, nad ei tahtnud penaltiseeriat, sest olid poolakatest füüsiliselt paremad.

Polnud üldse üllatav, et mäng ikkagi penaltiseeriani läks. Seda võis arvata, sest turniir on näidanud, kui võrdsed koondised on. Enamik mänge on olnud väga tasavägised ja nüüd, play-off’is tähendab iga mäng veel rohkem.

Penaltiseerias loeb kõige rohkem see, kuidas sa peas asjad korras hoiad. Kusjuures kaks Šveitsi mängijat lõid külma närviga penalti keskele - see on suur julgus. Ei oodanud, et just värskelt Arsenali siirdunud Granit Xhaka eksib.

Veerandfinaalis Portugali või Horvaatia vastu ei ole Poola favoriit, aga neil on väga head kontrarünnakud ja maailmatasemel ründaja Robert Lewandowski, kes võib alati mängu ära otsustada.