Pussy Riot korraldas MM-finaalis väljakule jooksnud inimeste protesti. Lisaks turvameestele tümitas neid ka Horvaatia kaitsja Dejan Lovren

 (98)
SOCCER-WORLDCUP-FINAL/
Väljakule jooksnud inimesed ei tekitanud Dejan Lovrenis just vaimustust.Foto: Carl Recine, REUTERS

Jalgpalli MM-finaalis oli teisel poolajal vahepeal korralik kaos, kui väljakule jooksis mitu inimest. Neid asusid koheselt taga ajama turvatöötajad, kes lõid üsnagi kiirelt korra majja. Turvameestele ulatas oma abikäe ka Horvaatia koondise keskkaitsja Dejan Lovren.

Kui väljakule jooksnud meesterahvas tormas Lovreni poole ja lootis horvaadiga patsu lüüa, siis keskkaitsja tõmbas ta hoopis korraliku matsuga vastu maad.

End turvatöötajatele sarnaselt riidesse pannud protesteerijatest üks naisterahvas jõudis näiteks Kylian Mbappe juurde ning tal õnenstus noore ässaga siiski käed kokku lüüa.

Kohe pärast inimeste väljakule tungimist teatas Pussy Riot, et tegemist oli nende poolt korraldatud aktsiooniga.

Väidetavalt oli üks protesteerijatest 28-aastane Nadežda Tolokonnikova, kes pandi 2012. aastal vangi Vladimir Putini vastu suunatud väljendusrikka protesti tõttu Moskva katedraalis.

Seotud lood:

Pussy Rioti poolt tehtud avalduses märgiti, et aktsiooniga sooviti kahe nõudmise täitmist. Nimelt tahetakse, et poliitilised vangid saaksid vabadusse ning lõpetatakse ebaseaduslikud vahistamised.

Kokku jooksis väljakule neli inimest.